Všetko, všade, naraz: Mimoriadna pocta, oscarová herečka zabŕdne aj do sveta športu

Oscarová herečka Michelle YeohováOscarová herečka Michelle Yeohová Zdroj: SITA/AP/Vianney Le Caer/Invision

BOMBAJ - Oscarová herečka Michelle Yeohová bola zvolená za členku Medzinárodného olympijského výboru. Spolu s ňou na zasadnutí MOV v Bombaji bolo prijatých ďalších sedem nových členov. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Šport bol vždy súčasťou môjho života. Squash, atletika, plávanie a skoky do vody," uviedla šesťdesiatjedenročná Yeohová. "Ale dostať sa medzi členov MOV nebolo ľahké," pridala bývalá malajzijská juniorská šampiónka v squashi.

"Je to uzavretá skupina, ktorá prijme len ľudí, ktorí majú rovnaký pohľad a veria rovnakým ideálom. Takže chvíľu trvalo, kým som ich presvedčila, že tomu tiež verím a že chcem byť súčasťou ich rodiny," dodala.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 3

Malajzijská herečka Yeohová sa okrem iného predstavila vo filme o Jamesovi Bondovi Zajtrajšok nikdy neumiera či v oscarovom filme Tiger a drak. Na konte má Oscara za najlepší ženský výkon v hlavnej úlohe vo filme Všetko, všade, naraz.

Spolu s manželkou bývalého šéfa Medzinárodnej automobilovej federácie Jeana Todta boli do MOV ako individuálni členovia prijatí bývalá izraelská džudistka Yael Aradová, niekdajšia peruánska volejbalistka Cecilia Taitová a športoví činovníci Balázs Fürjes z Maďarska a Nemec Michael Mronz.

Švédka Petra Sörlingová a Kórejčan Kim Če-jol sa stali členmi vďaka funkciám na čele Medzinárodnej federácie stolného tenisu, respektíve Medzinárodnej korčuliarskej únie. Novým členom je aj predseda Tuniského olympijského výboru Mahriz Búsajani.

Viac o téme: MOV Jean Todt Medzinárodný olympijský výbor Michelle Yeohová Yael Aradová Cecilia Taitová Balázs Fürjes Michael Mronz
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy