Hladný ako nikdy predtým: Fúha, zlatý cyklo medailista oplýva skutočne veľkolepými ambíciami

Britský cyklista Thomas Pidcock vyhral 17. ročník klasiky Strade BiancheBritský cyklista Thomas Pidcock vyhral 17. ročník klasiky Strade Bianche Zdroj: SITA/AP/Gian Mattia D'Alberto/LaPresse

PARÍŽ - Britský cyklistický univerzál Tom Pidcock chce budúci rok uspieť na Tour de France a potom obhajovať na olympijských hrách v Paríži zlatú medailu v cross country horských bicyklov.

Oba preteky od seba pritom delí len osem dní. Úradujúci majster sveta na horských bicykloch, ktorý má v zbierke aj svetový titul v cyklokrose z vlaňajška, sa zveril so svojimi plánmi v podcaste Red Bullu.

"Na budúci rok chcem obhajovať víťazstvo na olympiáde, ale musím to tiež vybalansovať s tímom. Potrebujú ma a chcú ma na Tour, takže tam budem musieť byť v najlepšej forme. A za osem dní sa pôjde na olympiádu," povedal dvadsaťštyriročný člen elitnej britskej stajne. Ineos Grenadiers.

"Hádam nebudem po Tour veľmi odrovnaný, aby som bol za tých osem dní schopný ísť. Bude to na hrane, bude to ťažké, ale chcem to skúsiť," uviedol Pidcock.

Raz vyhrať Tour de France

Tento rok skončil na Tour celkovo trinásty, o tri miesta lepšie ako v minulom roku. Na rozdiel od svojej premiéry však tentoraz nevyhral žiadnu etapu. Vlani ovládol slávny dojazd do Alpe d'Huez v 12. etape.

"Na Tour som mal veľa cieľov. Celkové poradie aj víťazstvo v etape, takže to dopadlo tak, že nemám nič. Veľa som sa poučil, ale žiadna veľká radosť to nebola, pretože som mal pocit, že som veľmi neukázal, čo vo mne je," povedal Pidckock, ktorého tímový kolega Španiel Carlos Rodríguez skončil celkovo piaty.

"Raz sa chcem, samozrejme, pokúsiť Tour vyhrať, ale myslím, že to pre mňa bude dosť fuška, pretože to obnáša veľa trpezlivosti. Ja som trochu netrpezlivý. Keď máme voľnejší deň, tak sa hneď nudím. Keď sa ide rovinatá etapa, chcem pretekať. V skutočnosti potrebujete byť trpezliví a brať to ako požehnanie. Na tom musím zapracovať. Na budúci rok to ešte na víťazstvo nebude," uviedol Pidcock, ktorý sa tento rok na ceste blysol víťazstvom v marcovej klasike Strade Bianche.

Viac o téme: Tour de France Tom Pidcock LOH 2024 Paríž
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá