Jej smrť šokovala celú krajinu: Ruská ikona a šampiónka odišla od nás príliš skoro

Anfisa RezcovováAnfisa Rezcovová Zdroj: Twitter/BiathloHistory

MOSKVA - Vo veku 58 rokov zomrela bývalá ruská bežkyňa na lyžiach a biatlonistka Anfisa Rezcovová.

V oboch športoch vybojovala ako členka štafety zlatej medaily na olympijských hrách. Bola aj majsterkou sveta. O jej úmrtí dnes informoval ruské médiá manžel Leonid Rezcov.

Rezcovová bola prvou ženou, ktorá dokázala získať olympijské zlato na zimných hrách v dvoch rôznych športoch. V roku 1992 v Albertville triumfovala s lyžiarskou štafetou, o dva roky neskôr v Lillehammeri už ako členka biatlonového kvarteta.

Napodobnila ju až Ester Ledecká, ktorá to zvládla dokonca na jednej olympiáde. V Pjongčangu v roku 2018 zvíťazila na lyžiach v superobrovskom slalome a potom tiež na snowboarde v paralelnom obrovskom slalome.

Svetové tituly s lyžiarskou štafetou získala Rezcovová v rokoch 1985, 1987 a 1999. Jej najväčšími individuálnymi úspechmi na veľkých podujatiach boli tri strieborné medaily v behu na lyžiach z olympijských hier v Calgary v roku 1988 (20 km voľne) a majstrovstvá sveta v Oberstdorfe o rok skôr (5 km klasicky a 20 km voľne). V rokoch 1992 a 1993 vyhrala celkové hodnotenie Svetového pohára v biatlone. V ňom zbierali úspechy aj jej dve dcéry.

Podľa ruských médií prekonala Rezcovová pred niekoľkými mesiacmi infarkt. Tento týždeň bola hospitalizovaná v bezvedomí v nemocnici neďaleko Moskvy, kde vo štvrtok zomrela.

Viac o téme: Ester Ledecká Anfisa Rezcovová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy