Celý svet sa modlí za olympijskú šampiónku: Fatálna chyba, pre ktorú mohla aj zomrieť

Americká gymnastka Mary Lou RettonováAmerická gymnastka Mary Lou Rettonová Zdroj: SITA/AP/File/Suzanne Vlamis

HOUSTON - Bývalá olympijská víťazka v gymnastickom viacboji Mary Lou Rettonová bola po niekoľkotýždňovej hospitalizácii kvôli zápalu pľúc prepustená do domácej starostlivosti.

Najstaršia zo štyroch dcér slávnej americkej gymnastky na instagrame uviedla, že jej matka je v "režime zotavovania".

"Stále je pred nami dlhá cesta k uzdraveniu. Ale robíme detské krôčiky," napísala Shayla Kelleyová Schrepferová. Pred necelými dvoma týždňami rodina oznámila, že jedna z hrdiniek olympijských hier v Los Angeles 1984 na jednotke intenzívnej starostlivosti bojuje o život, pretože nemôže dýchať sama bez pomoci prístrojov.

Vzhľadom na to, že päťdesiatpäťročná Rettonová nemá zdravotné poistenie, vypísala rodina zbierku na uhradenie liečebných nákladov. K pondelkovému večeru sa na nej od 8300 darcov zišlo takmer 460-tisíc dolárov.

Rettonová získala v roku 1984 zlato v gymnastickom viacboji ako prvá Američanka v histórii. Ukončila tak nadvládu gymnastiek z vtedajšieho sovietskeho bloku, ktorý však až na Rumunsko bojkotoval hry v Los Angeles. Šestnásťročná Rettonová navyše vybojovala dve striebra a dva bronzy a stala sa jednou z najpopulárnejších amerických športovkýň.

Viac o téme: Mary Lou Rettonová LOH 1984
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy