Kde je Messi, tam sa píše história: Ak povie áno, mohol by sa stať prvým hráčom, ktorý...

Lionel Messi naskočil do zápasu proti Paraguaju z lavičkyLionel Messi naskočil do zápasu proti Paraguaju z lavičky Zdroj: SITA/AP/Natacha Pisarenko

BUENOS AIRES - Prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach by rád videl hrať argentínskeho futbalistu Lionela Messiho na budúcoročnej olympiáde v Paríži. Uviedol to počas prebiehajúcej návštevy Argentíny.

Messi už olympijské zlato má, s národným tímom triumfoval v Pekingu v roku 2008. "Ak by hral, Argentína by mala väčšiu šancu získať zlatú medailu. Bolo by to fantastické pre futbal i olympiádu. Mohol by sa stať jediným hráčom histórie, ktorý má dva olympijské triumfy a jeden z majstrovstiev sveta. Nechcem zasahovať do rozhodnutí trénera, ale pre Messiho by to bola skvelá príležitosť," citovala Bacha agentúra DPA.

Tréner argentínskeho olympijského tímu a bývalý Messiho spoluhráč z Barcelony Javier Mascherano v septembri vyhlásil, že by hviezdneho útočníka vo svojom mužstve chcel. Messiho štart na OH môže skomplikovať budúcoročný kontinentálny šampionát Copa América, ktorý sa skončí len desať dní pred začiatkom futbalového turnaja na olympiáde.

Navyše, účasť Argentínčanov na budúcoročných hrách ešte nie je istá, juhoamerická kvalifikácia je na programe v januári a februári.  

Viac o téme: Lionel Messi Thomas Bach MOV LOH 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy