VIDEO Andreas doplatil na chybu, Adam na podmienky: Obrovský slalom napokon zrušili!

Slovenský lyžiar Andreas Žampa na trati v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára v rakúskom SöldeneSlovenský lyžiar Andreas Žampa na trati v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára v rakúskom Söldene Zdroj: TASR/Martin Baumann

SÖLDEN - Rakúsky lyžiar Marco Schwarz figuroval na čele po 1. kole nedeľného obrovského slalomu Svetového pohára.

Na úvodnom podujatí sezóny v Söldene viedol s náskokom 29 stotín pred obhajcom veľkého i malého glóbusu Marcom Odermattom zo Švajčiarska, tretí bol Francúz Alexis Pinturault (+0,46). Ani jeden z dvojice Slovákov nepostúpil do 2. kola, Adam Žampa zaostal za lídrom o 3,62 sekundy, jeho brat Andreas 1. kolo nedokončil.

Na snímke rakúsky lyžiar Galéria fotiek (7) Na snímke francúzsky lyžiar Alexis Pinturault na trati v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára v rakúskom Söldene Zdroj: TASR/Martin Baumann

Pre silný vietor museli organizátori posunúť štart pretekov nižšie, najlepší lyžiari tak dosahovali časy iba okolo 52 sekúnd. Prvé kolo najlepšie vyšlo Schwarzovi, ktorý získal najviac desatín na Odermatta v spodnej plochej pasáži. Do jednej sekundy sa zmestili ešte aj Nór Henrik Kristoffersen (+0,59) a Švajčiar Gino Caviezel (+0,95).

Súťaž nepriala slovenským reprezentantom. Andreas Žampa, ktorý štartoval s číslom 44, vyšiel v hornej časti dvakrát mimo línie, v polovici trate sa pokĺzol na vnútornej lyži a do ďalšej brány sa nezmestil.

Jeho brat Adam so 47-čkou doplatil na zlé poveternostné podmienky. Práve počas jeho jazdy najviac zosilnel vietor, čo sa podpísalo pod jeho veľkú časovú stratu. V cieli sa zaradil na priebežnú nepostupovú 39. pozíciu. Hneď po jeho jazde preteky pre extrémne silný vietor prerušili.

Obrovský slalom v Söldene zrušili pre silný vietor

Organizátori zrušili nedeľný obrovský slalom Svetového pohára v rakúskom Söldene. Úvodné mužské preteky sezóny zastavili v 1. kole pre silný vietor hneď po jazde Slováka Adama Žampu a po dlhšej pauze rozhodli, že súťaž už nedokončia.

Viac o téme: Alexis Pinturault Adam Žampa Andreas Žampa Marco Schwarz Marco Odermatt
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy