Zabráni Taliansko kolosálnemu olympijskému nezmyslu? Všetko visí na tenkom vlásku

Boby vedľa dráhy v talianskom Cortina d'AmpezzoBoby vedľa dráhy v talianskom Cortina d'Ampezzo Zdroj: TASR/AP/Gabriele Facciotti

RÍM - Taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani sa v utorok vyjadril proti bobovej dráhe v zahraničí ako alternatívnej možnosti pre súťaže v sánkovaní, boboch a skeletone na ZOH 2026 v Miláne a Cortine d'Ampezzo.

Tajani zároveň urgoval organizátorov, aby zrekonštruovali dráhu v Cesane pri Turíne, ktorá sa používala počas ZOH 2006. Talianska vláda sa chce vyhnúť bobovým pretekom v rakúskom Innsbrucku-Igls či švajčiarskom St. Moritzi.

"Čoskoro navštívim dráhu v Cesane, pretože si myslím, že by bol kolosálny nezmysel organizovať zimné olympijské hry v Taliansku a usporiadať bobové súťaže v zahraničí," citovala Tajaniho agentúra APA.

Región Piemont, kam patrí aj obec Cesana, je pripravený financovať rekonštrukciu bobovej dráhy. "Myslím si, že je správne urobiť všetko pre to, aby sa zabezpečilo, že všetky súťaže sa budú konať v Taliansku. Potom, samozrejme, rozhodne MOV," dodal minister.

Talianska snemovňa koncom septembra zaviazala vládu premiérky Giorgie Meloniovej, aby preskúmala alternatívne riešenia výstavby bobovej dráhy v Cortine d'Ampezzo. Stavbu novej dráhy považujú viacerí poslanci i environmentalisti za príliš nákladnú a ekologicky náročnú. Informovala o tom agentúra APA.

Viac o téme: Taliansko Antonio Tajani ZOH 2026
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy