Šokujúce vyhlásenie olympijského medailistu: Hitler je oproti nemu len miništrant!

Francúzsky olympijský medailista Mahiedine Mekhissi-BenabbadFrancúzsky olympijský medailista Mahiedine Mekhissi-Benabbad Zdroj: SITA/AP/Charlie Riedel, File

PARÍŽ - Trojnásobný olympijský medailista a štvornásobný majster Európy v behu na 3000 metrov prekážok Francúz Mahiedine Mekhissi-Benabbad na sociálnej sieti X prirovnal izraelského premiéra Benjamina Netanjahua k Adolfovi Hitlerovi a obyvateľov Západu označil za kolaborantov.

Francúzska ministerka športu Amélia Oudéaová-Casteraová jeho príspevok k súčasnému konfliktu medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas odsúdila.

"Adolf Hitler je popri Netanjahuovi ministrant! Západ sú skutoční kolaboranti," napísal 38-ročný Mekhissi-Benabbad, ktorý na začiatku tohto roka ukončil atletickú kariéru.

Oudéaová-Castéraová uviedla, že ju takéto komentáre za týchto tragických okolností šokujú. "Tieto katastrofálne prirovnania si zahrávajú s tým najodpudivejším, čo je možné, a majú veľmi ďaleko od všeobecných hodnôt mieru, ktoré bude šport vždy brániť, rovnako ako od hodnôt olympizmu, ktoré ste mohli stelesniť pre toľko našich krajanov," citovala ministerku agentúra AFP.

Miestni sa zaňho hanbia

Vyjadrenie Mekhissiho-Benabbada kritizoval aj starosta Reimsa, kde sa európsky rekordér narodil. "Pri pomyslení, že takéto individuum oblieklo dres francúzskeho tímu! Hanbím sa za naše mesto.. 2000. Taká katastrofa!" napísal primátor Arnaud Robinet na sociálnej sieti X.

Mekhissi-Benabbad, ktorý je alžírskeho pôvodu, získal strieborné olympijské medaily na hrách v Pekingu 2008 a Londýne 2012, v Riu de Janeiro 2016 bol tretí. Okrem štyroch titulov v behu na 3000 m prekážok z rokov 2010, 2012, 2016 a 2018 vybojoval triumf na európskom šampionáte tiež v pretekoch na 1500 m v roku 2014.

Izrael tri týždne bombarduje Pásmo Gazy v reakcii na brutálny útok Hamasu zo 7. októbra, pri ktorom zomrelo na 1400 ľudí, vrátane žien a detí. Pri ostreľovaní Pásma Gazy zomrelo podľa Hamasu na 8800 ľudí, vrátane 3648 detí. Tieto údaje nemožno nezávisle overiť.

Viac o téme: Izrael Francúzsko Mahiedine Mekhissi-Benabbad Benjamin Netanjahu Palestína Adolf Hitler
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Twitter/Charles Le Français
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy