Olympijské Taliansko sa dočkalo kľúčového verdiktu: MOV sa vyjadril veľmi jasne!

Na archívnej snímke zo 17. februára 2021 boby sú odparkované vedľa bobovej dráhy v talianskom Cortina d'AmpezzoNa archívnej snímke zo 17. februára 2021 boby sú odparkované vedľa bobovej dráhy v talianskom Cortina d'Ampezzo Zdroj: TASR/AP/Gabriele Facciotti

LAUSANNE - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) nesúhlasí s plánom talianskeho ministra zahraničných vecí Antonia Tajaniho. Politik urgoval organizátorov ZOH 2026, aby pre potreby hier zrekonštruovali bobovú dráhu v Cesane pri Turíne, ktorá sa používala počas hier v roku 2006.

Tajani sa v utorok vyjadril proti bobovej dráhe v zahraničí ako alternatívnej možnosti pre súťaže v sánkovaní, boboch a skeletone na ZOH 2026 v Miláne a Cortine d'Ampezzo. Talianska vláda sa chce vyhnúť bobovým pretekom v rakúskom Innsbrucku-Igls či švajčiarskom St. Moritzi, MOV sa však k ich úmyslom stavia negatívne.

"MOV sa v posledných rokoch veľmi jasne vyjadril, že by sa nemalo stavať žiadne nové športovisko, pokiaľ existuje v okolí adekvátna náhrada. Súčasný počet dráh je dostatočný pre súčasný počet športovcov a súťaží," uviedol olympijský orgán.

Viac o téme: MOV Antonio Tajani
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy