Nemecko dostalo stopku, prednosť dostane iná krajina: Úlohu zohrali Rusi s Bieloruskom

Taliansko bude hostiť zimné olympijské hry v roku 2026Taliansko bude hostiť zimné olympijské hry v roku 2026 Zdroj: Profimedia

OBERHOF - Športovci na nadchádzajúcich ZOH 2026 v Cortine d'Ampezzo zrejme nevyužijú bobovú dráhu v nemeckom Oberhofe.

Hostiteľská krajina nestihne zrekonštruovať svoje ľadové koryto včas a spolu s Medzinárodným olympijským výborom (MOV) tak siahla po zahraničnom dejisku. MOV však nesúhlasí s konaním pretekov v sánkovaní, skeletone a boboch v krajine, ktorá zakázala na svojom území účasť ruských a bieloruských športovcov.

"Krajiny, v ktorých boli takéto reštrikcie, nemôžeme zvažovať," citovali z vyhlásenia MOV miestne médiá a agentúra DPA.  Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová pritom uviedla, že krajina by mohla tento problém zohľadniť. Účasť ruských a bieloruských športovcov na medzinárodných podujatiach môže byť umožnená prijatím príslušných vízových pravidiel. 

Ilustračné foto Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/David J. Phillip

Jedna z najbližších bobových dráh sa nachádza v rakúskom Innsbrucku, o tomto dejisku sa už v minulosti hovorilo aj v súvislosti so ZOH 2026. Ďalšou možnosťou je švajčiarsky St. Moritz. Rekonštrukciou mala pôvodne prejsť trať Eugenia Montiho, ktorá bola postavená pred 100 rokmi a pretekalo sa na nej na ZOH 1956.

Mimo prevádzky je však už 15 rokov a náklady na jej rekonštrukciu sa zdvojnásobili. Zimné olympijské hry sú na programe od 6. do 22. februára 2026, po nich budú nasledovať zimné paralympijské hry (5. - 15. marca).

Viac o téme: Miláno Oberhof CORTINA D'AMPEZZO ZOH 2026
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy