VIDEO Napriek postupu panovala v našom kádri nespokojnosť: Na tejto úrovni nič nie je isté

Na snímke tréner slovenskej reprezentácie v hádzanej mužov Fernando Gurich po návrate zo zápasu I. fázy kvalifikácie MS 2025 v KosoveNa snímke tréner slovenskej reprezentácie v hádzanej mužov Fernando Gurich po návrate zo zápasu I. fázy kvalifikácie MS 2025 v Kosove Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Hádzanári Slovenska sa v pondelok popoludní vrátili z Kosova, kde si napriek prehre 25:28 vybojovali miestenku do druhej fázy kvalifikácie MS 2025.

Svojho súpera totiž v prvom dueli prvej fázy zdolali doma v Považskej Bystrici jednoznačne 33:23. Hoci v Prištine herne nepresvedčili. tešiť ich mohol prienik do ďalších bojov. Na postup na záverečný turnaj potrebujú zdolať ešte dvoch súperov, meno najbližšieho sa dozvedia po žrebe 21. novembra.

"Bol to iný duel ako doma. Asi sme mali v podvedomí vysoký náskok. Išli sme vyhrať, ale pravdou je, že sme nehrali dobre v obrane, cez ktorú Kosovčania ľahko prechádzali pri hre jeden na jedného, dostávali sme z toho veľa gólov.

Žiaľ, nešlo to tak, ako sme si predstavovali. Takto hrať nechceme. Naopak, chceme hrať tak ako v prvom zápase, od ktorého sa túžime odraziť. Dôležité je, že sme postúpili. To bol aj hlavný cieľ tohto zrazu. So zápasom nie sme spokojní, ale s postupom áno," uviedol po Lukáš Urban pre slovakhandball.sk.

V odvete dostal popri Mariánovi Žernovičovi v bránke príležitosť aj Igor Čupryna, ktorý svojimi zákrokmi v závere pomohol odvrátiť vyššiu prehru: "Prvý zápas nám vyšiel vynikajúco, fungovala nám obrana i útok, darili sa protiútoky. V odvete sme neplnili pokyny trénera a prehra je pre nás sklamaním. Prebojovali sme sa do ďalšieho kola, ale čaká nás ešte veľa roboty."

V oboch stretnutiach dosiahol po tri góly krídelník Lukáš Péchy. "Nedopadlo to optimálne a podľa našich predstáv, ale napriek prehre sme postupový cieľ splnili, za čo sme radi. Na Balkáne sa nikdy nehrá ľahko, Kosovo hralo lepšie ako u nás a my sme mali v hlavách vysoké víťazstvo z Považskej Bystrice," hľadal príčiny prehry v odvete Péchy.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4

Kormidelník SR Fernando Gurich priznal, že v nedeľu nepodali jeho zverenci dobrý výkon. "Vedeli sme, že ani prvá fáza kvalifikácie nebude jednoduchá. Prvý duel sme však zvládli celkom dobre napriek viacerým nepremeneným šanciam. Odvetný duel bol už iný, podľa očakávania náročnejší. S naším výkonom však nemôžeme byť spokojní. Hoci sa nám nevydaril, dôležité bolo vybojovať si postup.

Na tejto úrovni nič nie je isté. Presvedčili sa o tom aj Turci, ktorí vyhrali doma o deväť gólov nad Talianmi a napokon nepostúpili. Vieme hrať oveľa lepšie ako v nedeľu. To je naša hlavná úloha bez ohľadu na meno súpera. V odvete nám veľa vecí nevychádzalo. To je fakt. Musíme sa zlepšiť vo všetkom. Myslím si, že je to otázka mentálneho nastavenia. Hráči boli pripravení, ale musia byť viac koncentrovaní."

Okrem Slovenska postúpili do prvého kola II. fázy kvalifikácie aj Taliansko, Estónsko, Fínsko a pribudne k nim jeden z dua Luxembursko - Izrael, ktorého zápasy odložili. Toto kvinteto sa pridá k trojici nasadených - Litva, Ukrajina, Belgicko.

Žreb v utorok 21. novembra od 11.00 h vo Viedni rozdelí tímy do štyroch dvojíc, ktoré sa stretnú 13./14. a 16./17. marca 2024 v dvojzápasoch o postup do barážového 2. kola. V ňom sa v máji už v súbojoch s účastníkmi ME 2024 rozhodne o účastníkoch MS.

Viac o téme: Slovensko Kosovo Kvalifikácia MS 2025
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Jaroslav Novák
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy