Rošády na košickej lavičke: Neuspokojivé výsledky, tím opäť povedie známa tvár

Martin Lipták na lavičke HK KošiceMartin Lipták na lavičke HK Košice Zdroj: TASR - František Iván

KOŠICE - Vedenie hádzanárskeho klubu HK Košice odvolalo z funcie hlavného trénera Maroša Vikartovského.

Vo funkcii ho nahradí Martin Lipták, ktorý v uplynulej sezóne 2022/2023 doviedol košický tím k bronzovým medailám. Informovala o tom stránka slovakhandball.sk.

Lipták sa po bronzovej sezóne rozhodol skončiť v pozícii hlavného trénera, no v klube naďalej pôsobil ako šéftréner. Do funkcie hlavného kormidelníka sa posunul Vikartovský a Košičania dosiahli pod jeho vedením v 8 súťažných zápasoch bilanciu 4 víťazstvá a 4 prehry. Naposledy zdolali na domácej palubovke posledný Martin 33:29. Nasledujúci zápas odohrajú na ihrisku Modry, ktorá je na priebežnom 9. mieste.

"Do konca sezóny 2023/2024 preberie vedenie družstva Martin Lipták. Dôvodom je neuspokojivý herný prejav družstva, výsledky v príprave a následne aj v NHE. V rozhovore s Marošom Vikartovským sme si otvorene vyjasnili všetky pozitíva a negatíva jeho pôsobenia pri družstve mužov.

Myslím si, že Maroš ma pochopil a moje rozhodnutie rešpektuje. Podrobnosti nášho rozhovoru si však necháme pre seba," uviedol pre slovakhandball.sk prezident HK Košice Ondrej Melich. Vikartovský bude v košickom klube pôsobiť ako tréner staršieho dorastu.

Ide o druhú trénerskú zmenu v prebiehajúcom ročníku Niké Handball extraligy. K prvej sa odhodlali v Martine, keď Ivan Murín nahradil Miroslava Šranca.

Viac o téme: Martin Lipták HK Košice Maroš Vikartovský
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy