Rozčarovaný Mourinho po výbuchu v Česku: Príšerná prehra, hráči zvození pod čiernu zem

José Mourinho na lavičke AS RímJosé Mourinho na lavičke AS Rím Zdroj: SITA/Spada/LaPresse via AP

PRAHA - Tréner José Mourinho si nevedel vysvetliť výkon futbalistov AS Rím pri porážke 0:2 v skupine Európskej ligy na štadióne pražskej Slavie a označil ho za príšerný.

Šesťdesiatročný portugalský kouč si povzdychol, že jeho zverenci pristúpili k vonkajšiemu pohárovému zápasu laxne už po niekoľkýkrát a premýšľal, či sú rovnakí profesionáli ako on. Na tlačovej konferencii zároveň vzal prehru na seba.

Príšerný spôsob prehry, hráči nie sú takí profesionáli

"Nedokážem si ten výkon vysvetliť, jednoducho neviem. Slavia si víťazstvo extrémne zaslúžila, zatiaľ čo my sme si jednoznačne zaslúžili prehrať. Nefungovalo prakticky nič. Prehrali sme príšerným spôsobom, som mimoriadne sklamaný. Je to iba chyba trénera a ja to tak beriem. Je to moja vina," uviedol Mourinho.

Premýšľal, či jeho zverenci zápas v Edene po úvodnej domácej výhre 2:0 trochu nepodcenili, pretože ich v nedeľu čaká prestížne rímske derby s Laziom v talianskej lige. "Moja profesionalita mi nedovolí, aby som sa nesústredil na každý zápas. Možno, že hráči nie sú takí profesionáli ako ja. To je otázka. Ale aj tak je zodpovedný tréner, tým to hasne," povedal Mourinho.

"Najhoršie na tom je, že sa nám to nestalo vonku v pohároch prvýkrát. V mojej prvej sezóne sme podobný výkon podali na štadióne Bodö/Glimt (prehra 1:6), v druhej sezóne na pôde Ludogorca Razgrad (1:2) a teraz na Slavii," hneval sa Mourinho, ktorý prevzal Rimanov predvlani v lete a hneď v prvej sezóne s nimi ovládol premiérový ročník Európskej konferenčnej ligy.

21-ročný chlapec bol najlepší zo všetkých

Vzhľadom na poslednú časť štvorzápasového disciplinárneho trestu za nevhodné správanie po májovom prehranom finále minulého ročníka Európskej ligy sledoval slávny Portugalčan aj odvetu so Slaviou z tribúny a na lavičke chýbal.

"Hlavným problémom bolo, že sa nám nepodarilo vyhrať prakticky žiadny súboj jeden na jedného. Hráči nedodržali prakticky žiadne taktické pokyny. Len veľmi málo hráčov malo správny prístup. V podstate jediný, kto sa mi páčil, bol (Edoardo) Bove. Dvadsaťjedenročný chlapec, čo nie je ani dva roky poriadne v áčku. Ako jediný splnil všetko po taktickej, technickej i mentálnej stránke. Všetci ostatní vrátane mňa si zaslúžime porážku," povedal Mourinho.

"Hneď po zápase som si urobil rýchlu analýzu hry s hráčmi v kabíne. Nerobím to rád, nechávam to vzhľadom na emócie zo zápasu až na ďalší deň, ale teraz som to tak cítil. Možno preto, že som s nimi nesedel na lavičke a mal som od nich odstup," doplnil Mourinho, ktorý vo svojej trénerskej kariére popri Konferenčnej ligy už vyhral aj Ligu majstrov a Európsku ligu.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 13

Viac o téme: SK Slavia Praha Európska liga José Mourinho AS Rím Edoardo Bove
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy