VIDEO Jamrichovej sa tlačili do očí slzy: Nehrám iba za seba, ale za Slovensko! Som hrdá Slovenka

Na snímke slovenská tenistka Renáta Jamrichová sa raduje po výhre 6:1, 6:4 v zápase proti Argentínčanke Nadii Podoroskej  počas druhého hracieho dňa v baráži o účasť v 1. svetovej skupine Pohára Billie-Jean KingovejNa snímke slovenská tenistka Renáta Jamrichová sa raduje po výhre 6:1, 6:4 v zápase proti Argentínčanke Nadii Podoroskej počas druhého hracieho dňa v baráži o účasť v 1. svetovej skupine Pohára Billie-Jean Kingovej

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Renáta Jamrichová má za sebou rozprávkový debut v Pohári Billie Jean Kingovej.

Proti argentínskej jednotke Nadii Podoroskej podala sebavedomý výkon a semifinalistke Roland Garros z roku 2020 dovolila na harde v bratislavskom NTC uhrať iba päť gemov. Jamrichová priznala, že pred nástupom na dvorec ju premohli emócie, no dokázala ich zakryť.

"Tlačili sa mi do očí slzy, no dokázala som to zamaskovať. Po pár gemoch som sa uvoľnila, opadlo zo mňa napätie a predviedla som svoj najlepší tenis. Kapitán Matej Lipták mi v piatok o pol jedenástej večer oznámil, že dnes nastúpim namiesto Kajky Schmiedlovej. Trochu ťažšie sa mi zaspávalo a ráno som bola nervózna, no veľmi mi pomohli baby v tíme. Povedali mi, že o nič nejde a že si to mám užiť plnými dúškami."

Jamrichovú na tribúne povzbudzovala rodina i kamaráti. "Prišli ma podporiť obaja rodičia. Sestry tentokrát v hľadisku neboli, lebo jedna je chorá a druhá na oslave. Povzbudzovali ma však môj tenisový tréner Ján Matúš i kondičný kouč Tadeáš Mikes.

Veľmi mi pomohlo, že som pred duelom s Argentínou štartovala v Bratislave na turnaji ITF, dobre som sa adaptovala na tento povrch. Dôležité bolo, že ma v dnešnom dueli poslúchalo podanie a nekopila som dvojchyby. Na tento zápas určite nikdy nezabudnem."

Trochu sa mi triasli ruky

Jamrichová sa dozvedela v piatok večer, že nastúpi namiesto Schmiedlovej. "Ťažšie sa mi zaspávalo a dnes ráno som cítila nervozitu. Baby ma však veľmi podporili, že o nič nejde, aby som si zápas užila. Trochu sa mi triasli ruky, ale rýchlo to zo mňa opadlo. Cítila som údery a servis, verila som si v dlhých výmenách. Snažila som sa jej to hrať viac do bekhendu," uviedla po zisku cenného skalpu.

 

 

Jamrichová má tímové súťaže v obľube. "Vždy ma bavili, pretože nehrám iba za seba, ale za celé Slovensko a za vlasť. Ja som hrdá Slovenka. Teší ma, že som ukázala, že viem hrať dobrý tenis. Pred zápasom sa mi tlačili slzy do oči, no snažila som sa to zamaskovať. Je to jedno z mojich najväčších víťazstiev v kariére. V dôležitých momentoch som cítila podporu celého tímu."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14

Viac o téme: Slovensko Argentína Anna Karolína Schmiedlová Nadia Podoroská Pohár Billie Jean Kingovej Renáta Jamrichová
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Martina Kriková
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy