V minulosti bol odsúdený za znásilnenie, Nemci sa s ním nepárali: Teraz sa vracia na Slovensko

Na snímke vpravo Ben Johnson (Nové Zámky)Na snímke vpravo Ben Johnson (Nové Zámky) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NOVÉ ZÁMKY - Americký hokejista Ben Johnson bude opäť pôsobiť v drese slovenského extraligistu HC Nové Zámky. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Dvadsaťdeväťročný útočník odohral v minulej sezóne za tím 50 zápasov v základnej časti a získal 40 bodov (15+25), v play-off nastúpil v piatich zápasoch a zaznamenal dva góly a tri asistencie.

"Ben je výborný hráč, ale v prvom rade skvelý človek. Je ochotný urobiť pre mužstvo čokoľvek a to si na ňom nesmierne ceníme. Keď preto prišla šanca, neváhali sme o neho zabojovať. Teší nás, že je späť v organizácii ´Býkov´," vyhlásil tréner Novozámčanov Erik Čaládi.

Johnson pred ročníkom 2023/24 posilnil druholigový nemecký klub Krefeld Pinguine, no jeho pôsobenie v tomto mužstve nemalo dlhé trvanie. Vedenie Krefeldu sa s Johnsonom dohodlo na rozviazaní kontraktu. Dôvodom ukončenia zmluvy mala byť hráčova minulosť. V roku 2016 bol odsúdený za znásilnenie.

Centra draftoval v roku 2012 klub New Jersey Devils z 90. miesta, ale do NHL sa nepresadil. Jeho kariéra sa predtým odvíjala v nižších zámorských súťažiach, predovšetkým v ECHL. Svoju hráčsku kariéru už dvakrát prerušil, keď v rokoch 2016 až 2018 vynechal dve sezóny a nehral ani v ročníku 2020/2021.

Viac o téme: HC Nové Zámky Ben Johnson
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/HC Mikron Nové Zámky
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy