Žiadne problémy, dostali zelenú: Záujemcovia sú už traja, tešiť sa bude môcť len jeden

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Gerald Herbert

ŠTOKHOLM - Švédska vláda v nedeľu podporila kandidatúru krajiny na usporiadanie zimných olympijských hier v roku 2030. Vo vyhlásení zároveň uviedla, že je pripravená odštartovať proces hľadania štátnych záruk.

"Vláda je pripravená pristúpiť k ďalšej fáze a preskúmať podmienky poskytnutia štátnych záruk potrebných na usporiadanie ZOH 2030 vo Švédsku," cituje z jej vyjadrenia agentúra AFP.

Švédsky olympijský výbor tak dostal zelenú na predloženie kompletnej žiadosti o usporiadanie hier. Podujatia by sa konali predovšetkým v Štokholme, Falune, Are a Ostersunde. Dejiskami niektorých súťaží by sa mohli stať aj Lotyšsko a Nórsko. Štokholm hostil OH v roku 1912, ale napriek mnohým pokusom v priebehu rokov sa na území Švédska nikdy nekonali ZOH.

Francúzsko v utorok oficiálne predložilo kandidatúru na usporiadanie hier v roku 2030. Tie by sa mali konať vo francúzskych Alpách. Rovnako Švajčiarsko oznámilo, že bude kandidovať. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) by mal o usporiadateľovi rozhodnúť v roku 2024.
 

Viac o téme: Švédsko Zimné olympijské hry ZOH 2030
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy