Neuveriteľne hektické dni českej hviezdy: Fanúšikovia v napätí, stačí si len vybrať

Český cyklista Zdeněk ŠtybarČeský cyklista Zdeněk Štybar Zdroj: Profimedia

PRAHA - Český cyklista Zdeněk Štybar stále zvažuje možnosti ohľadom pokračovania kariéry v cestnej cyklistike.

V rozhovore pre server welovecycling.com prezradil, že v hre je predĺženie aktívnej kariéry v drese kontinentálnej domácej stajne ATT Investments, ale tiež variant prestupu do úlohy športového riaditeľa jedného z tímov v elitnej World Tour. Jasno chce mať do konca novembra.

Tridsaťsedemročný Štybar zároveň potvrdil, že počíta so štartom na domácich majstrovstvách sveta v cyklokrose na začiatku februára v Tábore.

Kariéru si môže predĺžiť

Štybar priznal, že existuje možnosť, ako by si kariéru cestného profesionála ešte predĺžil. Aj vďaka záujmu tímu ATT Investments.

"Takýto variant v hre je, ale ešte nie je nič uzavreté. ATT je jedna z možností. Naozaj nad možnosťou pôsobenia v tomto českom tíme rozmýšľam. Odovzdávať mladým chlapcom skúsenosti, ktoré som počas kariéry pobral, môže to byť zmyslom ďalšej sezóny," uviedol Štybar.

"Je ale otázne, či by som niečo také dokázal na pretekoch. Ešte si musíme spresniť, ako by všetko fungovalo," dodal Štybar.

Na to ale potrebuje viac času. "Moje posledné dni a týždne sú neuveriteľne hektické. Bol som v Číne, potom v Hongkongu. Medzitým som sa vracal domov a bol sám doma so synčekom. Do toho som začal riešiť budúcnosť. A ešte sa naskytla možnosť absolvovať kurz na športového riaditeľa, kvôli čomu som musel do Švajčiarska. Nemal som vôbec priestor, aby som si sadol a v pokoji rozmýšľal," vysvetlil Štybar, prečo doteraz nemá jasno.

Český cyklista Zdeněk Štybar Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Pribudol ďalší možný variant

Čerstvo nadobudnutá licencia športového riaditeľa mu navyše otvára ďalší variant, vďaka ktorému by mohol byť aj naďalej súčasťou World Tour, ale v novej úlohe.

"Takáto možnosť existuje. Netýka sa žiadneho z tímov, ktorých dres som vo World Tour obliekal. Ale nepoznám zatiaľ presné podmienky, pretekárske dni. Som teda ďaleko od toho, aby som mohol povedať, či budúcu sezónu budem znovu vo World Tour, len v inej pozícii," povedal Štybar.

Ku ktorej z možností sa prikláňa, to neprezradil. "Určite viem len to, že do konca novembra budúcnosť vyriešim. Rozhodnutie je len na mne. A moje ďalšie kroky musia dávať zmysel, nech sa vrhnem kamkoľvek. Chcel som vždy vyhrať niektorý z monumentov. To sa už nestane. Je čas na novú kapitolu. Určite budem mať radosť, ak budem odovzdávať svoje poznatky ďalej. A bolo by fajn robiť tak v sedle bicykla. Napriek tomu je vážne viac variantov, nad ktorými usilovne rozmýšľam."

Na koniec kariéry ešte nie je pripravený

Koniec v austrálskej stajni Jayco AlUla ho mrzel. Veril, že by sa s vedením tímu mohol - aj napriek zdravotným ťažkostiam z poslednej doby - dohodnúť ešte na pokračovaní zmluvy.

"Bol som veľmi sklamaný. Niečo také som nečakal. Dúfal som, že sa dohodneme napríklad na jarných klasikách do Paríž-Roubaix. Keby som mohol absolvovať klasiky a výkonnosť by nebola, po Roubaix by som skončil. Nie som ešte pripravený ukončiť kariéru," vyhlásil Štybar.

Existovali ale aj možnosti angažmánu v niektorej z iných stajní. "Nejaké ponuky boli. Ale išlo skôr o takéto sondovanie. Nič, čo by som videl úplne reálne," poznamenal Štybar.

Cyklokrosový happy end

Že by ale kvôli sklamaniu zvažoval nenastúpiť v Tábore na domácom krosovom šampionáte, to rázne odmietol.

"Vôbec. Jedna strana hlavy tušila, že bude koniec. Druhá dúfala v pokračovanie. Mojím veľkým cieľom je teraz práve šampionát v Tábore, kde sa všetko začalo. Vlastne mi to uľahčuje celú situáciu. Mám určitú métu. Keby mi nepredĺžili kontrakt a ja som nemal žiadnu métu, situácia by bola zložitá.

Dúfal som, že o konci kariéry si rozhodnem sám. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Ale je to súčasť života športovca. Upínam teraz všetko k cyklokrosu. To bude môj happy end," poznamenal Štybar.

Viac o téme: Česko Zdeněk Štybar ATT Investments
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá