Bolo mu zle, potom už neodpovedal na správy: Spáchal Čechmánek samovraždu? Polícia reaguje

Na fotografii bývalý český hokejový brankár Roman Čechmánek Na fotografii bývalý český hokejový brankár Roman Čechmánek Zdroj: Profimedia

PRAHA - Pitva podľa polície preukázala, že bývalý hokejový brankár Roman Čechmánek, ktorý zomrel cez víkend vo veku 52 rokov, nespáchal samovraždu.

Na jeho smrti sa nepodieľal ani žiadny ďalší človek, oznámila dnes ČTK policajná hovorkyňa Monika Kozumplíková. Presnú príčinu úmrtia niekdajšieho reprezentanta polícia neuviedla. Pred smrťou mal Čechmánek problémy s rukou, kvôli ktorým šiel na obstreky. Olympijský víťaz z Nagana 1998 naposledy pôsobil ako šéftréner mládeže v Uherskom Hradišti.

Zdravotná pitva bola nariadená po tom, čo koronerka nemohla určiť príčinu Čechmánkovho úmrtia. "Závery z vykonanej pitvy ukazujú na to, čo už kriminalisti predbežne konštatovali na mieste. Bola vylúčená samovražda a na úmrtí 52-ročného muža sa s istotou nepodieľala žiadna ďalšia osoba," povedala Kozumplíková.

Predseda uherskohradišťského hokejového klubu Miroslav Stavjaňa s Čechmánkom ešte v sobotu preberal hokejové záležitosti. "Nešiel s chlapcami na zápas, pretože mu bolo zle," povedal ČTK Stavjaňa s tým, že v nedeľu už Čechmánek nereagoval na správy. V Uherskom Hradišti pôsobil Čechmánek ako šéftréner mládeže, viedol oba tímy starších žiakov a jedno družstvo mladších žiakov.

Priaznivci vsetínskeho hokejového klubu, v ktorom Čechmánek strávil podstatnú časť svojej úspešnej kariéry, si pripomenú dnes popoludní pred zahájením prvoligového stretnutia so Sokolovom jeho pamiatku pochodom k zimnému štadiónu Na Lapači. V jeho blízkosti už pred niekoľkými dňami vzniklo pietne miesto, kde ľudia zapaľujú sviečky, môžu tam aj zanechať odkaz pre rodinných príslušníkov.

Rozlúčka s Čechmánkom

Rozlúčka s Čechmánkom bude tiež súčasťou dnešného zápasu, ktorý sa začne o 17.30 h. Predchádzať mu bude minúta ticha, v 23. minúte potom bude stretnutie symbolicky prerušené. Práve v drese vsetínskeho tímu Čechmánek s číslom 23 na chrbte žiaril a pomohol klubu pred odchodom do NHL k piatim extraligovým titulom. Fanúšikovia tiež pripravujú pietne choreo.

Rozkorčuľovanie pred zápasom by mali vsetínski hokejisti absolvovať symbolicky v dresoch s jednotným číslom 23. Rovnaký scenár plánuje klub zopakovať v piatkovom derby v Zlíne. Do duelu so Sokolovom nastúpia Vsetínski so smútočnou čiernou páskou na rukávoch. Na ich zápasových dresoch pribudne nášivka s číslovkou 23, ktorú na Čechmánkovu pamiatku ponesú po celú sezónu.

Čechmánek prežil veľmi úspešnú hráčsku kariéru. Na medzinárodnej scéne získal niekoľko medailí, o svojich kvalitách presvedčil aj v NHL. Na "turnaji storočia" v Nagane v roku 1998 robil pri ťažení za olympijským zlatom náhradníka Dominikovi Haškovi.

Z majstrovstiev sveta mal tituly z rokov 1996, 1999, 2000 a tiež dve bronzové medaily. Bývalý brankár Zlína, Jihlavy, Vsetína, Philadelphie, Los Angeles, Karlových Varov, Hamburgu, Linköpingu a Třinca ukončil kariéru v roku 2009, neskôr sa venoval trénovaniu.

Viac o téme: Roman Čechmánek
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy