VIDEO Neskutočné, čo si hentí dovoľujú: Olympijský medailista sa chcel pobiť!

Organizátori odnášajú klimatického aktivistu zo skupiny Posledná generácia, ktorý postriekal farbou cieľovú zónu v úvodnom  mužskom slalome novej sezóny alpského Svetového pohára na svahu v rakúskom GurgliOrganizátori odnášajú klimatického aktivistu zo skupiny Posledná generácia, ktorý postriekal farbou cieľovú zónu v úvodnom mužskom slalome novej sezóny alpského Svetového pohára na svahu v rakúskom Gurgli Zdroj: TASR/AP/Piermarco Tacca

GURGL - Vyvrcholenie úvodného slalomu novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov narušili klimatickí aktivisti. Prenikli do cieľového priestoru a pošpinili ho oranžovou farbou.

Bezpečnostná služba aktivistov spacifikovala a vyviedla, najlepšia pätica slalomárov po 1. kole si však na svoju druhú jazdu musela počkať zhruba 10 minút. Prítomní diváci nemali pre aktivistov pochopenie a ich činy sprevádzali bučaním.

Klimatický aktivista zo skupiny Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/AP/Piermarco Tacca

Incident výrazne nahneval aj Henrika Kristoffersena, ktorý v konečnom poradí obsadil 7. miesto. Nórsky lyžiar sa pokúsil dostať k aktivistom a usporiadatelia pretekov ho museli upokojovať.

Klimatickí aktivisti z hnutia Posledná generácia na seba upozornili už v októbri počas 1. kola Svetového pohára v Söldene. Traja z nich zablokovali jedinú prístupovú cestu na ľadovec. Podľa agentúry AP protestovali proti vládnym dotáciám na fosílne palivá.

Organizátori odnášajú klimatického aktivistu Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/AP/Piermarco Tacca

"Je mi ľúto, že malá skupina spoločnosti chce na seba upútať takýmito akciami. Ich činy rozhodne neprispievajú k ich akceptácii," vyhlásil podľa APA generálny sekretár Rakúskeho lyžiarskeho zväzu.

Incident a zdržanie na štarte nemalo vplyv na výkon najlepšieho jazdca po 1. kole Manuela Fellera, ktorý zvíťazil o 23 stotín sekundy pred rakúskym krajanom Marcom Schwarzom. Tretí skončil ďalší Rakúšan Michael Matt s mankom 1,05 s.

"Je dobre, že je niekto zanietený pre takú vec, ako je ochrana prírody. Na druhej strane, ak narušíte takéto podujatie, nemôžete očakávať, že bude niekto brať vážne vaše akcie," vyjadril svoj názor na činy aktivistov víťazný Feller.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: Slalom Henrik Kristoffersen Gurgl
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy