Šľachetné gesto Liverpoolu: Rodičom uneseného Díaza splnil ich veľkú túžbu

Otec Luisa Manuela Diaza čaká na syna, ktorého prepustili únoscovia v ich rodinnom dome v malom meste Barrancas na juhovýchode KolumbieOtec Luisa Manuela Diaza čaká na syna, ktorého prepustili únoscovia v ich rodinnom dome v malom meste Barrancas na juhovýchode Kolumbie Zdroj: TASR/AP/Ivan Valencia

LONDÝN - Anglický klub FC Liverpool priviezol rodičov kolumbijského futbalistu Luisa Díaza do Veľkej Británie. Urobil tak, aby mohli po ich nedávnom únose stráviť Vianoce spoločne so svojím synom.

Cilenis Marulandovú a Luisa Manuela Díaza uniesla partizánska organizácia ELN koncom októbra. Matku prepustili takmer okamžite, ale otec strávil v zajatí 12 dní.

Díaz sa s rodičmi stretol po prvý raz od únosu po piatkovom zápase kvalifikácie MS proti Brazílii (2:1). Podľa agentúry DPA po stretnutí Liverpool zaplatil súkromné lietadlo, ktoré Díazovu rodinu priviezlo do krajiny.

Klub sa od počiatku snažil poskytnúť 26-ročnému útočníkovi čo najlepšiu podporu. Tréner Jürgen Klopp mu umožnil vziať si voľno, pričom rozhodnutie o návrate do tímu ponechal na hráčovi.

Viac o téme: Liverpool FC Luis Diaz
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy