FOTO Vlhová svoje rozhodnutie nemusí ľutovať: Jej konkurentky si vypočuli nepríjemnú správu

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová odchádza po zrušení aj druhého zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku ZermattTalianska lyžiarka Sofia Goggiová odchádza po zrušení aj druhého zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku Zermatt Zdroj: TASR/AP/Alessandro della Valle/Keystone

ZERMATT - Pre silný vietor zrušili aj nedeľňajší zjazd Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskom stredisku Zermatt.

Organizátori najprv posunuli jeho štart z 11.45 h na 12.00, no štvrťhodinu pred začiatkom ho pre nepriazeň počasia úplne zrušili.

Na podujatí pod Matterhornom sa tak uskutočnil iba jeden tréning, ďalšie dva ako aj oboje preteky museli odrieknuť. V tom istom stredisku zrušili uplynulý víkend pre nepriaznivé počasie taktiež oba zjazdy mužov.

"Pretekárska jury sa rozhodla zrušiť dnešný zjazd pre silné poryvy vetra," uviedla Medzinárodná lyžiarska federácia na sociálnych sieťach.

Veľkolepo naplánované ľadovcové podujatie so štartom vo Švajčiarsku a cieľom v talianskej Cervine sa tak nekonalo druhý rok za sebou a organizátori museli zrušiť všetkých osem súťaží.

Znamená to veľký škrt cez rozpočet pre FIS, ktorá chcela organizovať podujatie pod Matterhornom na jeseň, no tá je v Európe veľmi premenlivá. V tejto sezóne už zrušili pre vrtochy počasia mužské podujatia v Söldene i Zermatte a konal sa iba slalom v Gurgli. Ženy absolvovali tri z piatich pretekov.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nemala v Zermatte štartovať. Po úvodných troch podujatiach sa najbližšie predstaví v americkom Killingtone.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4

Viac o téme: Petra Vlhová Svetový pohár Zjazd Zermatt
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Twitter/FIS Alpine
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy