Hlasy slovenskej kabíny po dôležitom triumfe v Bosne: Tréner Calzona priznal, čo si neželá

Na snímke slovenskí futbalisti v popredí kapitán Milan Škriniar sa tešia po výhre 1:2 v kvalifikačnom zápase záverečného 10. kola J-skupiny ME 2024 Bosna a Hercegovina - Slovensko
v ZeniciNa snímke slovenskí futbalisti v popredí kapitán Milan Škriniar sa tešia po výhre 1:2 v kvalifikačnom zápase záverečného 10. kola J-skupiny ME 2024 Bosna a Hercegovina - Slovensko v Zenici Zdroj: TASR/Martin Baumann

ZENICA - Slovenskí futbalisti vyhrali v nedeľňajšom zápase kvalifikácie ME 2024 na pôde Bosny a Hercegoviny 2:1.

S už istým postupom tak zvýšili svoju šancu na nasadenie v treťom výkonnostnom koši na žrebovaní majstrovstiev Európy. Tím pod vedením Francesca Calzonu využil početnú výhodu, v ktorej bol od 64. minúty po druhej žltej karte pre Renata Gojkoviča.

Hlasy po zápase /zdroj: Sport 1/:

Francesco Calzona, tréner SR: "Čakali sme, že to nebude jednoduché. Tlak po postupe a následných oslavách opadol, ale chalani k tomu pristúpili výborne a dosiahli sme veľmi pozitívny výsledok. Sme silné mužstvo a nepodarilo sa mi síce dať šancu každému hráčovi, ale tí čo hrali dokázali, že sem patria. Je jasné, že vybrať 23 hráčov na ME bude ťažké. Do štartu šampionátu však máme dosť času. Na ME by som nechcel dostať do skupiny Talianov, lebo majú veľmi silné mužstvo."

 

 

Ľubomír Šatka, obranca SR a autor víťazného gólu: "Prvý gól v reprezentácii chutí výborne, o to viac, keď bol víťazný. Chceli sme kvalifikáciu zakončiť víťazstvom a sme radi, že sa nám to podarilo. Vždy som sníval o góle za reprezentáciu, hlavné však je, že som ním pomohol k dobrému výsledku. Aj po inkasovanom góle každý veril, že tento zápas môžeme otočiť. Po červenej karte a našom druhom góle to už bolo jednoduchšie."

Róbert Boženík, útočník SR a autor prvého gólu: "Spadol mi obrovský kameň nie zo srdca, ale z chrbta. Nie je jednoduché nastupovať s tým, že som dlhší čas nedal gól. Ďakujem členom realizačnému tímu za dôveru a že vedia oceniť moju prácu na ihrisku. Veril som, že sa moja tvrdá práca vyplatí. Vyhrali sme, ja som dal po dlhej dobe gól a skončili sme v skupine druhí. Myslím, že sme urobili veľký krok dopredu."

Milan Škriniar, kapitán SR: "Vstup do zápasu nebol úplne optimálny, ale potom sme sa do toho dostali. Opäť sme ukázali silu a dokázali otočiť nepriaznivé skóre. Tréner dal dnes šancu aj ďalším chalanom, aby ich videl. Myslím, že to je správne a oni si svoje miesta zastali. Sme radi, tešíme sa, že sme to zvládli. Ideme ďalej pracovať, aby sme boli ešte lepší."

Patrik Hrošovský, stredopoliar SR: "Zasa sme dostali prvý gól, ale ukázali sme mentálnu silu. Nezlomili sme sa a napokon to dotiahli do víťazného konca. Inkasovali sme po našej útočnej štandardke, po návrate som sa dostal pozície na prvú tyč a bohužiaľ som loptu tečoval do vlastnej brány. Každý sa chce dostať na ME, ale je to ešte sedem mesiacov a môže sa veľa vecí zmeniť. Každý však o tú miestenku rád zabojuje."

Peter Pekarík, obranca SR: "Som rád za víťaznú bodku za kvalifikáciou. V Bosne mám dvoch spoluhráčov z klubu, ktorí mi zagratulovali k zaslúženému postupu. V minulosti sme zápasy nevedeli otáčať, teraz sa nám to podarilo dvakrát za sebou a to ukazuje našu silu. Bolo náročné naučiť sa hrať takto fyzicky, všetci hráči musia byť pripravení. Tréner chce, aby sme stále pressovali na súperovej polovici, vyžaduje iniciatívu a veľkú aktivitu." 

Viac o téme: Slovensko Kvalifikácia Milan Škriniar Bosna a Hercegovina Patrik Hrošovský Ľubomír Šatka EURO 2024 Róbert Boženík Francesco Calzona
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Michal Svítok, Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy