Slovensku rastie nová cyklistická hviezda: Veľká škoda, víťazstvo jej uniklo kvôli smole

Slovenská cyklokrosárka Viktória ChladoňováSlovenská cyklokrosárka Viktória Chladoňová Zdroj: SZC/Matej Červenka

TROYES - Po piatkovom víťazstve v 3. kole Európskeho pohára v cyklokrose s dejiskom v X-Bionic Sphere v Šamoríne si slovenská cyklistka Viktória Chladoňová pripísala na konto ďalší fantastický výsledok.

Mladá slovenská cyklistka Climberg Sport Team vybojovala na svetovom pohári v cyklokrose vo francúzskom Troyes 2. miesto, keď neuspela v tesnom súboji na cieľovej páske. Juniorskú kategóriu si podmanila Britka Cat Fergusonová.

Medzi elitnými mužmi dominoval Belgičan Eli Yserbit, v ženskej Holanďanka Ceylin Del Carmen Alvarado.

"Išlo sa mi veľmi dobre a s výsledkom som nadmieru spokojná. Po štarte som sa pohybovala na šiestej-siedmej pozícii a postupne som sa dostávala viac a viac dopredu. Podmienky boli veľmi ťažké, bolo veľa blata a veľa sa behalo. Posledné dve kolá som sa naťahovala s Cat (Fergusonová, pozn.), čím sme zvýšili náskok na tretiu v poradí.

V predposlednom kole v depe som nastúpila a získala nejaké sekundy k dobru. V úplnom závere okruhu ma však Cat (Fergusonová, pozn.) dobehla a už to zostávalo iba na špurt. V ňom som mala smolu, vykopla som tretru," opísala boj o druhé miesto v cyklokrose na svetovom pohári juniorov Viktória Chladoňová.

Viac o téme: Slovensko Cyklokros Viktória Chladoňová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky, SZC

Súvisiace články

Staršie správy

Videá