Žiada sa závan čerstvého vetra: Reprezentácia po siedmich rokoch mení trénera, kto ho nahradí?

Švédsky tréner Janne AnderssonŠvédsky tréner Janne Andersson Zdroj: SITA/AP/Maxim Shemetov

ŠTOKHOLM - Janne Andersson po viac ako siedmich rokoch skončil na poste trénera švédskej futbalovej reprezentácie.

Švédsky futbalový zväz (SVFF) potvrdil túto zvesť po záverečnom stretnutí neúspešnej kvalifikácie ME 2024 s Estónskom (2:0). Švédi obsadili v F-skupine so ziskom 10 bodov tretie miesto, s výrazným odstupom na postupujúcich Belgičanov (20) a Rakúšanov (19).

Už dávnejšie bolo známe, že "tri korunky" nemôžu postúpiť na EURO, takže duel s Estónskom bol zároveň rozlúčkou Anderssona s národným tímom. Po záverečnom hvizde jeho 94. zápasu sa diváci poďakovali Anderssonovi a jeho asistentovi Petrovi Wettergrenovi za ich dlhoročnú prácu na reprezentačnej striedačke.

"Čo sa týka mojich emócií, cítil som sa ako v sušičke na bielizeň. Je to niečo veľmi, veľmi špeciálne. Nemyslím si, že je potrebné k tomu povedať viac. Počas môjho pôsobenia som zažil chvíle radosti i hnevu, no je to určite niečo výnimočné, keď vediete národné mužstvo tak dlho ako ja," povedal pre švédske médiá odchádzajúci kouč.

Šesťdesiatjedenročný Andersson viedol severanov od júna 2016. Najväčší úspech zaznamenali Švédi pod jeho vedením na MS 2018 v Rusku, kde sa prebojovali až do štvrťfinále, v ktorom podľahli Anglicku (0:2). Zo skupiny postúpili aj na ME 2020, keď nad ich sily boli v osemfinále Ukrajinci (1:2 pp).

Viac o téme: Švédsko Janne Andersson Kvalifikácia ME 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy