Reprezentant popíjal v nočnom klube, teraz prelomil mlčanie: Nechcem chodiť okolo horúcej kaše

Jan Kuchta po zahodenej šanci SpartyJan Kuchta po zahodenej šanci Sparty Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

OLOMOUC - Útočník Jan Kuchta sa po výhre českej futbalovej reprezentácie 3:0 nad Moldavskom a postupe na ME verejne ospravedlnil za víkendové udalosti, kvôli ktorým bol spolu s obrancami Jakubom Brabcom a Vladimírom Coufalom vyradený z národného tímu.

Trojica reprezentantov v noci zo soboty na nedeľu porušila interné pravidlá tímu, podľa denníka Sport navštívila v Olomouci nočný klub, kde popíjala alkohol a vydržala až do ranných hodín. Kuchta sa na instagrame ospravedlnil spoluhráčom aj trénerovi Jaroslavovi Šilhavému, ktorý po pondelkovom zápase oznámil rezignáciu.

Reprezentačný manažér Tomáš Pešír už na nedeľnej tlačovej konferencii uviedol, že sa hráči tímu ospravedlnili, svoje konanie ale vysvetliť nedokázali. Sklamanie neskrývali ani Šilhavý s kapitánom Tomášom Součkom, ktorý podľa svojich slov nemal o návšteve nočného klubu Belmondo tušenie. Kuchta sa teraz vyjadril aj verejne.

"Chlapci, veľmi Vám gratulujem k výhre ak postupu na EURO. Vďaka vlastnej blbosti som nemohol byť s Vami. Nechcem chodiť okolo horúcej kaše. Proste som urobil veľkú hlúposť. Ospravedlňujem sa Vám, spoluhráčom z nároďáku, a tiež realizačnému tímu na čele s trénerom Šilhavým," napísal dvadsaťšesťročný útočník pražskej Sparty.

"Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí sa o nás v reprezentácii starajú. Fanúšikom. A Sparte. Špeciálne ospravedlnenie smeruje aj takto verejne k rodine a všetkým blízkym, ktorým na mne záleží. Urobil som niečo, na čo nie som pyšný. Je to pre mňa lekcia. Prijímam kritiku, ktorá sa teraz na mňa valí. Je mi jasné, že slová všetko nedokážu napraviť... Dôveru si budem musieť vybudovať znova," dodal.

Kuchta bol posledné dva roky stabilným členom reprezentácie, v ktorej má bilanciu 20 zápasov a tri góly. V kvalifikácii na Euro, ktoré sa uskutoční budúci rok v Nemecku, nastúpil sedemkrát, z toho v piatich prípadoch v základnej zostave. Kvôli trestu chýbal až v pondelkovom dueli.

Viac o téme: Česko Kvalifikácia Jakub Brabec Tomáš Souček EURO 2024 Jaroslav Šilhavý Vladimír Coufal Jan Kuchta
  • Autor: © Zoznam/
  • Instagram/kuchti_cc
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy