VIDEO, z ktorého vám vyhŕknu slzy: Hrdina NHL sa stane nesmrteľným

Žijúca legenda Dallasu Mike ModanoŽijúca legenda Dallasu Mike Modano Zdroj: Profimedia

DALLAS - Hokejový klub Dallas Stars odhalí 16. marca pred svojou arénou sochu Mika Modana. Vedenie účastníka NHL si tak poctí amerického útočníka. Ten je lídrom v počte gólov a bodov v klubovej histórii.

Modano bude prvým hráčom Stars a len druhým športovcom v meste, ktorého socha bude pred American Airlines Center. Pripojí sa tak ku Dirkovi Nowitzkému. Socha bývalého nemeckého basketbalistu ho zobrazuje pri jeho ikonickej strele z odskoku z jednej nohy.

Počas svojej kariéry odohral 20 zo svojich 21 sezón v organizácii Minnesota North Stars/Dallas Stars. Stal sa draftovou jednotkou v roku 1988. "Toto je akési veľké finále a môžem tam byť s Dirkom. Samozrejme, je to skvelý priateľ a spoločne sme pre toto mesto urobili veľa skvelých vecí," uviedol Modano podľa agentúry AP.

V Dallase vedie štatistiky v počte zápasov (1459), gólov (557), asistencií (802) aj bodov (1359). V ročníku 1998/99 pomohol tímu k zisku Stanleyho pohára. Vo svojej poslednej sezóne si obliekal dres Detroitu. Modano je od roku 2014 členom Siene slávy a v rovnakom roku mu Dallas vyradil jeho číslo 9.
 

Viac o téme: Dallas Stars Mike Modano American Airlines Center
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/Dallas Stars
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy