Ani si nevydýchol a zas má plnú hlavu hokeja: Extréner Popradu dostal ponuku, aká sa neodmieta

Na snímke lavička Popradu, vpravo v pozadí extréner Aleš TotterNa snímke lavička Popradu, vpravo v pozadí extréner Aleš Totter Zdroj: TASR/František Iván

PRAHA - Novým trénerom hokejistov pražskej Slavie v prvej lige sa stal Aleš Totter.

Päťdesiatjedenročný kouč vystriedal vo funkcii Daniela Tvrzníka, ktorý bude jeho asistentom. Predposledný celok druhej najvyššej súťaže to oznámil na svojom webe.

"Výsledky nášho tímu sú za očakávaním, trápi nás produktivita a často nezvládame koncovky zápasov. Veríme, že nový tréner dodá tímu potrebný impulz a podarí sa nám zvrátiť nepriaznivý vývoj sezóny," uviedol predseda predstavenstva Slavie Stanislav Tichý.

Totter prevzal pred touto sezónou Poprad v slovenskej extralige, kde ale začiatkom novembra skončil. Predtým viedol v prvej lige dva roky Prostějov a postúpil s ním vždy do semifinále. Ako asistent pôsobil v Českých Budějoviciach aj v extralige v ročníku 2020/21.

"Pre mňa je česť trénovať v klube s takou bohatou históriou, akú má Slavia. Je tu veľmi talentované mužstvo, teším sa na prácu s ním a verím, že sa nám rýchlo podarí dostať sa zo súčasnej situácie," uviedol Totter. Prvýkrát povedie Slaviu v stredu proti Prostějovu. Slavia prehrala posledné tri zápasy a má len trojbodový náskok na posledný Frýdek-Místek.

Viac o téme: HC Slavia Praha Chance liga Aleš Totter
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HC Slavia Praha
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy