Šanca, ktorú museli využiť: Slovenky sa zišli v Bratislave a hneď odcestovali do Česka

Na snímke hádzanárky Slovenska pred zápasomNa snímke hádzanárky Slovenska pred zápasom Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

BRATISLAVA - Slovenské hádzanárky sa predstavia na medzinárodnom turnaji v českom Chebe.

Ich súperkami na 49. ročníku podujatia o Štít mesta Cheb budú v piatok 25. novembra hráčky B-tímu Nórska (20.00 h) a o deň neskôr domáce Češky (14.00). Podľa asistenta trénera Petra Pčolu bude konfrontácia s kvalitnými súpermi vhodnou prípravou na pokračovanie kvalifikácie ME 2024.

Hoci slovenský výber nečaká vystúpenie na MS v Dánsku, Nórsku a Švédsku, realizačný tím sa rozhodol využiť prestávku ligových súťaží. Hádzanárky Slovenska sa zišli v stredu ráno v Bratislave a hneď odcestovali na západ ČR. Pôvodný osemnásťčlenný káder sa však nevyhol viacerým zmenám.

"Brankárka Bella Oláhová ochorela, a keďže Katka Pócsíková má zdravotné problémy, tak sme radšej povolali ďalšie pravé krídlo Nataliu Dmytrenkovú. Vypadla nám pivotka Nika Trúnková, namiesto nej je tu Kika Pastorková a včera večer sa ozvala spojka Natália Némethová, že tiež nie je zdravotne fit, ale to už sme nestihli vyriešiť, keďže už ráno sme mali odchod do Chebu," uviedol Pčola v tlačovej správe Slovenského zväzu hádzanej. 

Príprava na pokračovanie kvalifikácie

Na zraz síce prišla spojka Erika Rajnhová z majstrovského HC DAC Dunajská Streda, ale s družstvom do Česka neodcestovala: "Dlhšie som mala problémy s členkom. Vedela som však odohrať zápasy. Po dňoch voľna som začala behať a bolo to zlé."

Pre Slovenky bude turnaj v Chebe, ale následne aj decembrová reprezentačná akcia v Ankare s dvoma oficiálnymi medzištátnymi zápasmi s Turkyňami, prípravou na budúcoročné pokračovanie do kvalifikácie ME 2024.

"Tieto zrazy budú najmä o tom, aby sme si spolu dobre zatrénovali, lebo na to nebýva veľa priestoru, a využili každú šancu na konfrontáciu s tak kvalitnými tímami, ako sú napríklad Češky. Teraz sú tu aj nové dievčatá, ktoré chceme vidieť v akcii, ale tiež hráčky ako Kika Pastorková, ktoré dlhšie neboli v reprezentácii," povedal Pčola.

Do nominácie SR sa opäť dostala spojka Barbora Lanczová z maďarského Mosonmagyaróváru, ktorá v úvode sezóny chýbala národnému tímu pre zranenie.

"Chrbát ma už poslúcha, v klubomovom drese hrávam zápasy bez obmedzení. Bolo mi ľúto, že sme v kvalifikácii proti Ukrajine nedokázali uhrať trochu lepší výsledok. Verím, že teraz sa dobre pripravíme týmito prípravnými stretnutiami a turnajom na odvetu a pomôže nám to v boji o ME," poznamenala Lanczová.

Nominácia hádzanárok Slovenska na medzinárodný turnaj o Štít mesta Cheb (23. - 25. 11. 2023):

Brankárky: Alexandra Ivanicja (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa).

Pivotky: Viktória Györiová (Nemzeti Kézilabda Akadémia/Maď.), Diana Michálková (UHC Stockerau/Rak.), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda).

Krídelníčky: Natalia Dmytrenková (JSK Jaroslaw/Poľ.), Nicol Nejedlíková (UHC Tulln/Rak.), Martina Popovcová (MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa).

Spojky: Karin Bujnochová (MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Adriána Holejová (OGC Nice Côte d’Azur Handball/Fr.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Dorota Bačenková (MŠK Iuventa Michalovce), Olívia Ščípová, Diana Mária Vargová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Program SR na 49. ročníku medzinárodného turnaja žien Štít mesta Cheb:

piatok 24. novembra: Nórsko "B" – SLOVENSKO (20.00 h)
sobota 25. novembra: Česko – SLOVENSKO (14.00)

Viac o téme: Slovensko Barbora Lanczová Peter Pčola Erika Rajnhová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy