Môže sa stať najdrahším Slovákom v histórii: Hancko prehovoril o veľkom prestupe z Feyenoordu

Dávid Hancko zo Slovenska sa teší po góle SlovenskaDávid Hancko zo Slovenska sa teší po góle Slovenska Zdroj: SITA/Milan Illík

BRATISLAVA - Slovenský reprezentačný obranca Dávid Hancko patrí medzi kľúčové opory v národnom tíme, ale aj v kádri aktuálneho holandského šampióna Feyenoordu Rotterdam.

O bývalého hráča pražskej Sparty a Žiliny začína byť stále väčší záujem vo viacerých európskych veľkokluboch. Jeho výkony napríklad pozorne sledujú v Newcastli United, ktorého dres oblieka jeho reprezentačný kolega Martin Dúbravka. Hancko v rozhovore pre Športžurnál na Rádiu Slovensko priznal, že obliecť na seba reprezentačný dres je mimoriadne špeciálny pocit.

"Teší ma, že som toho odohral najviac a hlavne, že sa nám podaril postup," povedal 25-ročný obranca, ktorý nechýbal ani v jednom kvalifikačnom zápase na ME 2024.

"Po začiatku sme videli progres a posledné dva zápasy sme prehrávali, ale dokázali sme ich otočiť. To o niečom svedčí. Za mňa je vždy radosť prísť medzi túto partiu chlapcov a reprezentovať Slovensko. Keď sa postúpilo na posledné EURO, tak som bol zranený, čo ma veľmi mrzelo. 

Z toho pohľadu, keď som bol teraz v každom zápase v základnej zostave, tak ma veľmi teší, že mám na tom svoju zásluhu. Je to niečo špeciálne, lebo aj keď vo Feyenoorde máme super partiu, tým, že tu sme z jednej krajiny, je to vždy niečo viac," uviedol Hancko.

Dávid Hancko Galéria fotiek (2) Dávid Hancko v drese Feyenoordu Zdroj: Profimedia

Slovenský obranca si uvedomuje, že ho skautujú mnohé európske veľkokluby. Hancko sa v blízkej budúcnosti môže stať najdrahším Slovákom v histórii. Tento rekord má aktuálne Milan Škriniar, ktorý v lete 2017 prestúpil za 25 miliónov eur zo Sampdorie Janov do Interu Milána.

Príde megaprestup?

V prípade Hancka sa už teraz špekuluje o možnej prestupovej sume okolo 30 miliónov eur. Pripomenieme, že Feyenoord za jeho služby zaplatil Sparte Praha 4,5 miliónov eur, takže pre holandský klub je prievidzký rodák naozaj obrovským prínosom po každej stránke.

"Samozrejme, že to mám v hlave, pretože mi to novinári a ľudia okolo rozprávajú. Človeku sa to tak dostane do hlavy. Som v kontakte s agentom, ale nemyslím si, že sa to stane už v zime. Máme pred sebou ešte dva zápasy v Lige Majstrov, takže ak by sa nám podarilo postúpiť, určite by som chcel pokračovať. Všetko však bude závisieť od ponuky a koľko bude chcieť Feyenoord.

Sám si nechcem v hlave otvárať veľké sny, lebo viem že to nebude jednoduché. Skôr sa snažím uvedomiť si, že aké to mám teraz super. Hrám za reprezentáciu a som zdravý. Hovorím si, že koľko takýchto sezón ešte bude? Nie vždy sa to podarí, že v lete oslavujem ligový titul, potom hráme Ligu majstrov a teraz postúpime na EURO. To sú veci, ktoré si nesmierne vážim," dodal pokorne Hancko v rozhovore pre Športžurnál na Rádiu Slovensko.

Viac o téme: Holandsko Slovensko Feyenoord Rotterdam Dávid Hancko

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy