Predvlani potratila, teraz mnohých prekvapila: Všetci si myslia, že som sa úplne zbláznila

Laura KennyováLaura Kennyová Zdroj: Instagram/laurakenny31

LONDÝN - Päťnásobná olympijská víťazka v dráhovej cyklistike Laura Kennyová si chce vybojovať nomináciu na hry v Paríži v budúcom roku, aj keď v posledných dvoch rokoch takmer vôbec nepretekala.

Tento rok v júli priviedla najúspešnejšia britská olympionička na svet druhého potomka po predchádzajúcich komplikáciách. Predvlani potratila a potom podstúpila operáciu po mimomaternicovom tehotenstve. Teraz je tridsaťjedenročná pretekárka odhodlaná usilovať sa o účasť na štvrtej olympiáde, informovala agentúra Reuters.

"Samozrejme, chcem ísť na ďalšiu olympiádu. Viem, že si všetci myslia, že som sa úplne zbláznila. Ale ak to neskúsim, tak to nezistím. Nerada by som tu sedela a hovorila si: No, ani som nevyskúšala, či na to mám," povedala Kennyová.

V Londýne 2012 a Riu de Janeiro 2016 získala po dvoch zlatých medailách v omniu a stíhacích pretekoch družstiev, predvlani v Tokiu vybojovala ďalšie zlato v bodovacích pretekoch dvojíc a striebro v tímovej stíhačke.

Manželka niekdajšej dráhárskej hviezdy Jasona Kennyho, sedemnásobného olympijského víťaza, porodila v roku 2017 prvého syna Albieho a tento rok v lete k nemu pribudol Monty. Medzitým sa vlani predstavila na Hrach Commonwealthu, kde ovládla scratch.

"Dúfam, že obe deti to budú brať tak, že je mama odhodlaná zvládnuť oboje. Že nebudú zaťažené tým, že by si mysleli: Mama ma mala a potom ukončila kariéru. Pretože som to neurobila. Pokračujem a ide to. Snáď sa potom obzrú a uvidia, že boli súčasťou tej cesty," vyhlásila Kennyová, ktorá má aj sedem titulov z majstrovstiev sveta a 14 zlatých medailí z európskych šampionátov.

Viac o téme: Olympiáda LOH 2024 Laura Kennyová
  • Autor: © Zoznam/
  • Instagram/laurakenny31
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá