Klaksvík čaká najdôležitejší zápas histórie: Obrovská skúška, Slovan má masívnu formu

Jasajúci hráči KlaksvíkuJasajúci hráči Klaksvíku Zdroj: SITA/AP/TT News Agency/Adam Ihse

TÓRSHAVN - Futbalistov KÍ Klaksvík čaká vo štvrtok večer najdôležitejší zápas histórie. Tréner Magne Hoseth tak označil domáce stretnutie Európskej konferenčnej ligy so Slovanom Bratislava, ktoré je pre oba tímy kľúčové.

Slovenský majster si v prípade víťazstva a za určitých okolností aj remízy zabezpečí postup do vyraďovacej fázy súťaže, faerský šampión si výhrou udrží nádej hrať pohárovú Európu aj na jar.

"Bude to najdôležitejší zápas v našej histórii, pretože ak chceme ísť ďalej, potrebujeme veľký výkon a veľké víťazstvo. Bude to veľmi ťažké, no už sa na to veľmi tešíme. V prvom zápase v Bratislave sme si vypracovali nejaké šance a verím, že to dokážeme zopakovať aj tu," uviedol kouč v predvečer zápasu.

Severanom chýba najväčšia hviezda

Vo štvrtok nemôže počítať so svojou najväčšou hviezdou Árnim Frederiksbergom. "Takú stratu by pocítil akýkoľvek tím. Má skvelú ľavačku, čo opakovane dokazuje. No sme silní v šestnástke a našou úlohou bude dostať tam loptu. Verím, že Jacob a ostatní to zvládnu. Je to veľká strata, ale máme aj iných hráčov. Potrebujeme veľa energie, musíme veľa behať a ísť na 100 percent," uviedol.

VIDEO: Tréner Slovana Vladimír Weiss st. pred zápasom s Klaksvíkom

Hoseth poukázal aj na formu súpera, ktorý vyhral v Niké lige desať zápasov za sebou: "Majú masívnu formu a veľmi skúsený tím, málokedy majú zlé zápasy. Stane sa, že odštartujú pomaly, ale potom nájdu svoju formu. Pre nás to bude obrovská skúška."

Aj kapitán tímu Jákup Andreasen si uvedomuje silu Slovana, no o to viac sa teší na kľúčové stretnutie pre oba tímy. "Čaká nás veľmi silný súper, bude to ťažký, ale veľmi zaujímavý zápas. Uvedomujeme si, že sú vo výbornej forme a majú za sebou dobré výsledky. No aj my sme tu v tejto sezóne odohrali výborné zápasy a pred zajtrajším máme dobrý pocit. Snáď dokážeme premeniť šance, ktoré sme zahodili v Bratislave," dodal.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava KÍ Klaksvík Daniel Berg Hestad
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy