Petra Vlhová: Online prenos z 2. kola obrovského slalomu v Tremblante

Petra Vlhová počas prvého kola obrovského slalomu v kanadskom TremblantPetra Vlhová počas prvého kola obrovského slalomu v kanadskom Tremblant Zdroj: Športky - SITA/AP/Sean Kilpatrick/The Canadian Press

TREMBLANT - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v sobotňajšom obrovskom slalome Svetlového pohára na druhom mieste.

Kalendár SP zavítal prvýkrát do tohto kanadského strediska a organizátori sa museli vyrovnávať s náročnými podmienkami. V hornej časti svahu panovala hmla, pre ktorú jury odložila štart 1. kola o 15 minút. Napokon však dala pretekom zelenú, i keď bolo vidno, že znížená viditeľnosť lyžiarky limituje a ich reakcie na bránky sú pomalšie.

Ako prvá vyšla na trať Gutová-Behramiová, v červenom drese bojovala s podmienkami a arytmickou traťou a v cieli nebola so svojou jazdou úplne spokojná. Na jej výkon potom nestačili domáca Valerie Grenierová a ani obhajkyňa veľkého glóbusu a líderka SP Mikaela Shiffrinová, ale Brignoneová i Hectorová ju prekonali. Talianka sa dostala do vedenia, keďže urobila najmenej chýb a v dolnej časti výrazne zrýchlila.

Petra Vlhová počas prvého Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Sean Kilpatrick/The Canadian Press

Vlhová vyštartovala s číslom šesť, v hmlistej pasáži udržala odstup v prijateľných medziach (+0,11 s) a potom začala aktívnejšie pracovať. V porovnaní s predošlým obrovským slalomom v Killingtone predviedla živší výkon a na treťom medzičase mala dokonca náskok šiestich stotín na Brignoneovú. V plochom závere, ktorý sa Talianke vydaril, však stratila a v cieli mala manko 0,40 s.

Pred 2. kolom (20.00 SEČ) tak bola v hre o medailové stupne. Zaradila sa tesne pred piatu Shiffrinovú (+0,47), šiesta bola Grenierová (+0,77), do sekundovej straty sa zmestila aj Talianka Marta Bassinová (+0,96). S pribúdajúcim časom sa podložka na svahu Flying Mile viditeľne spomaľovala, pretekárky s vyššími číslami naberali výrazné odstupy a už nemali šancu útočiť na popredné pozície.

 

Viac o téme: Petra Vlhová Obrovský slalom Mikaela Shiffrinová Lara Gutová-Behramiová
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/JOJ Šport
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy