FOTO Slovenské megastretnutie v Montreale: Slafkovského šou si užila aj Petra Vlhová

Petra Vlhová a Juraj Slafkovský v šatni Montrealu Canadiens po zápase so SeattlomPetra Vlhová a Juraj Slafkovský v šatni Montrealu Canadiens po zápase so Seattlom Zdroj: Instagram/canadiensmtl

MONTREAL - Hokejisti Montrealu zvíťazili dnes v noci na domácom ľade proti Seattlu 4:2. V zostave Canadiens nechýbal ani slovenský útočník Juraj Slafkovský.

Ten sa po krátkom jednozápasovom preradení do tretej formácie vrátil späť dopredu a tréner Martin St. Louis ho dokonca zaradil do elitnej trojice, kde nastúpil po boku Nicka Suzukiho a Colea Caufielda. 

Slafkovský odohral 17:14 minúty a zaznamenal jednu strelu a dva hity. Nebodoval v treťom stretnutí v rade, avšak odohral ďalší vydarený zápas. Bol na ľade pri viacerých sľubných príležitostiach domácich a dostal priestor aj v prvej presilovej hre. 

Vlhová na tribúne v Bell Centre

Zdarný zápas rodáka z Košíc sledovala z tribúny aj slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Tá sa do Montrealu presunula z kanadského strediska Mont-Tremblant, kde cez víkend zápolila v dvoch obrovských slalomoch. V nich obsadila najprv druhé a potom piate miesto. Jej plány o návšteve Montrealu predostrela ešte pred výjazdom do Kanady. 

"Prispôsobili sme si pre to aj letenky. Viem, že sa organizuje aj nejaký zájazd s tým, že najskôr sa ide na lyžovanie a potom na hokej, takže som si zistila čo a ako, a že to teoreticky stihneme. Takže verím, že to vyjde," uviedla pred pár dňami Vlhová. Plány sa vydarili a ona si z tribúny Bell Centre mohla užiť stretnutie Montrealu so Seattlom. 

Petra Vlhová a Juraj Galéria fotiek (4) Petra Vlhová a Juraj Slafkovský v šatni Montrealu Canadiens po zápase so Seattlom Zdroj: Instagram/canadiensmtl

Po zápase sa dokonca podľa zámorského novinára Arpona Basua stretla so Slafkovským v šatni a prehodili spolu pár slov. "Boli sme spolu na zimných olympijských hrách, no ona bývala v olympijskej dedine pre lyžiarov, kým ja som býval v hlavnej olympijskej dedine s ostatnými športovcami. Takže som sa s ňou stretol prvýkrát," povedal Slafkovský pre The Athletic.

Obaja patria medzi súčasné najväčšie hviezdy slovenského športu a obaja si zo spomínanej olympiády v Pekingu priniesli medaily. Kým Slafkovský bol lídrom nášho mužstva v hokejovom turnaji a s tímom získal bronz, Vlhová zažiarila na zasnežených svahoch a do Liptovského Mikuláša priniesla zlato zo slalomu. 

Vlhová si zápasom na tribúne v Montreale splnila jeden zo svojich snov - vidieť naživo NHL. Veľkým zážitkom sa pochválila aj na sociálnej sieti Instagram, kde uverejnila krátke video. 

Petra Vlhová sa pochválila Galéria fotiek (4) Petra Vlhová sa pochválila návštevou Bell Centre aj na Instagrame Zdroj: reprofoto Instagram/petravlhova13

Lyžiarska megastar po zápase odcestuje domov na Slovensko a podľa všetkého ju čaká dlhá pretekárska pauza. Najbližšie by sa mala predstaviť až 21. decembra v predvianočnom slalome vo francúzskom Courcheveli. Naopak, Slafkovský má v NHL nabité obdobie a už v piatok ráno sa predstaví v zápase proti Los Angeles. 

Viac o téme: NHL Petra Vlhová Montreal Canadiens Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy