Slovensko sa musí obrniť trpezlivosťou: Petru Vlhovú v akcii tak skoro neuvidíme

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: SITA/AP/Sean Kilpatrick/The Canadian Press

ST. MORITZ - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá počas uplynulého víkendu zaznamenala druhé miesto v obrovskom slalome v kanadskom Mont-Tremblant, si doprauje pauzu od súťažného diania a vynechá podujatie v St. Moritzi aj následné rýchlostné disciplíny vo francúzskom Val d'Isere.

Do akcie sa tak vráti až v ďalšom francúzskom stredisku Courchevel, kde je vo štvrtok 21. decembra na programe slalom. 

Češka Ester Ledecká, ktorá sa po dlhej pauze chystá na prvé lyžiarske preteky, zajazdila štrnásty čas v úvodnom tréningu na sobotný zjazd Svetového pohára vo švajčiarskom stredisku St. Moritz. Na najrýchlejšiu Christinu Agerovú z Rakúska stratila trojnásobná olympijská víťazka 1,23 sekundy. 

Ledecká kvôli zlomenine kľúčnej kosti vynechala celú minulú sezónu na lyžiach. Comeback mala naplánovaný do Zermattu, kde ale v novembri lyžiarky absolvovali iba jeden tréning. V ňom bola Ledecká 21. Zvyšok programu vrátane oboch naplánovaných zjazdov zhatilo počasie. Vo Svätom Moritzi sú zatiaľ podmienky priaznivejšie a preteky by nemali byť v ohrození. 

Druhý a posledný tréning zjazdu je naplánovaný na štvrtok. V piatok a v nedeľu by sa mal vo Švajčiarsku uskutočniť superobrovský slalom. Rýchlostné disciplíny sa ešte v tomto ročníku SP nešli. Muži kvôli rozmarom počasia prišli o zjazdy v Zermatte a minulý víkend o zjazd a super G v americkom Beaver Creeku.

Viac o téme: Petra Vlhová St. Moritz Ester Ledecká Christina Agerová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy