VIDEO Čo bude so Svetovým pohárom v Jasnej? Organizátori dali jednoznačné stanovisko

Petra Vlhová počas SP v Jasnej a prezident ZSL Martin Paško
Petra Vlhová počas SP v Jasnej a prezident ZSL Martin Paško Zdroj: Športky - TASR/Michal Svítok, Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Médiami včera podvečer otriasla správa, že Svetový pohár v Jasnej, ktorý sa bude konať na konci januára, sa nemusí uskutočniť. Problémom majú byť chýbajúce financie.

Uviedol to predseda predstavenstva Tatry Mountain Resorts Igor Rattaj pre RTVS: "Na Svetový pohár je všetko pripravené, akurát je problém s financiami. Svetový pohár neorganizuje naše stredisko, ale lyžiarsky zväz, ktorý má na to práva. Bohužiaľ, nemá dostatok financií. My sme prispeli veľkou mierou, ale nemôžeme zatiahnuť celý "sveťák". Štát by mal nejakým spôsobom prispieť. Dúfam, že sa to dotiahne a nebude z toho veľká hanba."

Dnes je však všetko inak a prezident Zväzu slovenského lyžovania Martin Paško na mimoriadnej tlačovej konferencii potvrdil, že rokuje s ministerstvom školstva a Fondom na podporu športu a chýbajúce financie sú na ceste.

"Včera odzneli nie veľmi presné informácie a hlavne vyhlásenie jedného z našich partnerov pána Rattaja, ktoré by sme chceli uviesť na pravú mieru a dementovať," uviedol jeden z hlavných organizátorov Svetového pohára v Jasnej pod Chopkom.

"Svetový pohár v Jasnej je úžasná príležitosť odprezentovať Slovensko do celého sveta. Podľa štatistík FIS sa prenos dostane do 30 krajín sveta zhruba pre 150 miliónov divákov. Navyše, môžeme priniesť Petru Vlhovú a ukázať ju ukázať divákom na jej domácom kopci. Za túto šancu sme veľmi šťastní.

Sme hrdí na to, že partneri Petry Vlhovej a zväzu a ostatní to zobrali za svoje, uvedomili si možnosť a podporili podujatie. Dnes vďaka nim môžeme povedať, že Svetový pohár je pripravený so všetkým, čo k tomu patrí. Chcem ich touto formou ubezpečiť, že robíme všetko pre to, že Svetový pohár bude," doplnil Paško.

O všetkom sa rozhodne budúci týždeň

Zároveň okamžite vysvetlil, ako to je s financiami na prestížne podujatie, ktoré sa na Slovensku uskutoční tretíkrát. "Od začiatku, odkedy sme dostali možnosť organizovať toto podujatie, sme začali riešiť, či je možné požiadať o podporu. Je to ekonomicky náročné z dôvodu pravidiel FIS a naša ekonomická sila nám nezabezpečuje, aby sme to celé dokázali utiahnuť z vlastných zdrojov. Dostali sme prísľub a oznámili sme FIS, že do toho ideme. Naše požiadavky nie sú extrémne náročné, tvoria 23-percent celkového rozpočtu," pokračoval s vyjadrením predseda ZSL. 

Zľava marketingový riaditeľ Audi Galéria fotiek (6) Zľava marketingový riaditeľ Audi Fis Jasná 2024 Peter Pukalovič, z kancelárie štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Hačko, prezident Zväzu slovenského lyžovania Martin Paško a riaditeľ Fondu na podporu športu Radoslav Jenčuš Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Organizátori požiadali o dotáciu 900-tisíc eur, pre ktorú splnili všetky náležitosti. Teraz ostáva čakať, ako sa rozhodne ministerstvo a vedenie Fondu na podporu športu.

"Nie je pravda, že nebudú peniaze. Dnes máme splnené všetky náležitosti ohľadom podania podkladov. Budúci týždeň prebehne schvaľovanie v rámci správnej rady, ktorá určí, či áno a ak áno, v akej výške nám pomôže," dodal Paško s tým, že definitíva padne 14. decembra. 

"Je zámer podujatie podporiť. Riešia sa technické detaily a možno výška podpory," doplnil predsedu ZSL riaditeľ Fondu na podporu športu Radoslav Jenčuš.

"Sme pozitívne naladení. Ako sa hovorí v športe, šťastie praje pripraveným...Veríme, že tak, ako vyjde počasie, tak veríme, že 14. decembra dostaneme pozitívnu správu a nebudeme musieť riešiť žiadne katastrofické scenáre," zakončil Paško. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

Viac o téme: Jasná Svetový pohár Martin Paško SP v Jasnej Jasná 2024

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy