Obrovské sklamanie pre fanúšikov: Lyžiarske esá dnes v akcii opäť neuvidíme

Cieľová zóna po zrušení slalomu Svetového pohára alpských lyžiarov vo francúzskom stredisku Val d'IsereCieľová zóna po zrušení slalomu Svetového pohára alpských lyžiarov vo francúzskom stredisku Val d'Isere Zdroj: TASR/AP/Pier Marco Tacca

VAL D'ISERE - Nedeľňajší mužský slalom Svetového pohára alpských lyžiarov vo Val d´ Isere i ženský super-G v St. Moritzi zrušili pre nepriaznivé počasie.

Vo Val d´Isere v sobotu v noci snežilo i pršalo a podľa Medzinárodnej lyžiarskej federácie by podmienky na trati mohli ohroziť bezpečnosť pretekárov. V St. Moritzi sa v noci na nedeľu tiež drasticky zhoršili podmienky.

Personál sa snaží upraviť Galéria fotiek (3) Personál sa snaží upraviť svah na trati pred pretekmi Svetového pohára alpských lyžiarok v super-G vo švajčiarskom St. Moritzi Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

Počasie zatiaľ v tejto sezóne zjazdárom nepraje. Pre silné sneženie sa nemohli uskutočniť 11. a 12. novembra úvodné dva zjazdy mužského SP, ktoré mali pretekári absolvovať na novej atraktívnej zjazdovke pod Matterhornom v strediskách Zermatt a Cervinia.

Jedny z pretekov by mali nahradiť 14. decembra vo Val Gardene. Zrušili aj októbrový obrovský slalom v rakúskom Söldene, ktorý stopli v priebehu 1. kola pre silný vietor.

Neuskutočnili sa ani dva zjazdy a super-G v americkom stredisku Beaver Creek. Muži tak zatiaľ stihli v alpskom kalendári absolvovať iba dve súťaže - 18. novembra slalom v rakúskom Gurgli a sobotňajší obrovský slalom vo Val d´Isere.

Svah po zrušení slalomu Galéria fotiek (3) Svah po zrušení slalomu Svetového pohára alpských lyžiarov vo francúzskom stredisku Val d'Isere Zdroj: TASR/AP/Pier Marco Tacca

Viac o téme: St. Moritz Val d´ Isere
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy