VIDEO Pre Slovan nenahraditeľný muž: Opora belasých pomaly balí kufre, čo nastane v zime?

Alexandar Čavrič a tréner Vladimír Weiss st.Alexandar Čavrič a tréner Vladimír Weiss st. Zdroj: Športky - TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava majú za sebou skupinovú časť Európskej konferenčnej ligy. V základnej A-skupine obsadili druhé miesto za suverénnym Lille a predstavia sa v play-off o osemfinále európskej súťaže.

Leví podiel na tom, kde sa Slovan v EKL dostal, má aj srbský útočník Aleksandar Čavrič. Ten mal belasých opustiť už v lete, nakoniec zotrval a priviedol Slovan na čelo tabuľky Niké ligy a aj cez skupinovú fázu EKL. 

VIDEO: Tréner Slovana Vladimír Weiss st. hodnotí zápas Ľubľanou

V oboch súťažiach preukazuje obrovskú silu v ofenzíve. Na európskej scéne dokázal nastrieľať zatiaľ štyri góly, čo ho radí medzi najlepších strelcov celej EKL. Rovnako, ako v Európe, svoj strelecký inštinkt prevádza aj v domácej súťaži, kde s deviatimi gólmi kraľuje spoločne s Dávidom Ďurišom (Žilina) a Róbertom Polievkom (Banská Bystrica) na čele ligových kanonierov. Je jasné, že takýto hráč je pre Slovan nenahraditeľný. 

Rovnako ako v lete, aj teraz, po skvelých výkonoch počas celej jesene, je Čavrič na zozname posíl viacerých tímov. Pohľad na jeho situáciu ponúkol po postupe do play-off v konferenčnej lige samotný tréner Vladimír Weiss st. Ten verí, že srbský ostrostrelec ostane v hlavnom meste a do zimnej prípravy naskočí s novou, vylepšenou zmluvou. 

"Čavrič má nachystanú novú zmluvu, ale ešte ju nepodpísal. Má ponuky, musí sa rozhodnúť. Ja verím, že zostane. Chceme ešte priviesť minimálne troch hráčov, niektorí odídu, lebo sa im končia zmluvy," uviedol Weiss st. na adresu Čavriča a následne načrtol prípadné zmeny na súpiske majstrovského tímu. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 18

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. Alexandar Čavrič
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Jaroslav Novák
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy