Belasý dres si už neoblečú: Slovan potvrdil odchod dvojice zámorských legionárov

Na snímke vpravo tréner Slovana Vladimír Růžička a vľavo Chris BrownNa snímke vpravo tréner Slovana Vladimír Růžička a vľavo Chris Brown Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Americký hokejista Chris Brown a Kanaďan Shawn Lalonde predčasne skončili v Slovane Bratislava. Klub to potvrdil na svojom webe.

Útočník Brown bol jednou z predsezónnych zahraničných akvizícií Slovana. Ako jediný z tímu sa do druhej reprezentačnej prestávky dostal na dvojciferný počet gólov a so 14 presnými zásahmi bol najlepší strelec mužstva. V 24 dueloch nazbieral 20 kanadských bodov (14+6) a bol druhý v tímovej produktivite. V štatistikách mal aj 94 trestných minút a štyri mínusové body.

Obranca Lalonde pôsobil v Slovane od záveru septembra 2023. Nastúpil do 14 duelov, v ktorých získal 10 kanadských bodov za asistencie, do štatistík si pripísal aj 29 trestných minút a dva mínusové body.

Okrem hráčskeho kádra sa udiali zmeny aj v realizačnom tíme, podľa medializovaných informácií skončil aj hlavný tréner Vladimír Růžička. Klub to však zatiaľ nepotvrdil.

Slovan má za sebou nepriaznivé obdobie, v tabuľke mu patrí predposledné 11. miesto. Vo štvrtok ho navyše zasiahla smutná správa, keď vo veku 69 rokov zomrel majiteľ klubu Rudolf Hrubý.

Viac o téme: Chris Brown HC Slovan Bratislava Shawn Lalonde
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy