Slovinská hviezda sa hlási do boja: Dvojnásobný šampión Tour oznámil svetu dôležitú správu!

Slovinský cyklista Tadej Pogačar tretíkrát za sebou triumfoval na klasike Okolo Lombardska.Slovinský cyklista Tadej Pogačar tretíkrát za sebou triumfoval na klasike Okolo Lombardska. Zdroj: SITA/AP/Gian Mattia D'Alberto//LaPresse

MILÁNO - Dvojnásobný víťaz Tour de France Tadej Pogačar pridal do svojho pretekárskeho programu pre budúci rok štart na Giru d 'Italia.

Slovinský cyklista to oznámil v spoločnom vyhlásení s organizátormi talianskych pretekov a potvrdil, že má v pláne útočiť v nadchádzajúcej sezóne na víťazstvo na Gire aj na Tour.

Vyhrať oba preteky v jednom roku dokázal v minulosti naposledy Marco Pantani. Taliansky vrchár náročné double získal v roku 1998.

Dvadsaťpäťročný Pogačar triumfoval na Tour de France v rokoch 2020 a 2021. V posledných dvoch ročníkoch skončil druhý za Jonasom Vingegaardom a aj v roku 2024 je pre neho "Stará dáma" prioritou. Na Gire ho čaká debut.

Úvodné preteky z trojice prestížnych Grand Tours v budúcom roku odštartujú 4. mája v okolí Turína. Víťaz bude korunovaný 26. mája v Ríme.

Viac o téme: Tadej Pogačar
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá