VIDEO Inšpiroval ho Marián Hossa: Rekordný maratón nájazdov rozhodla gólová lahôdka!

Roman Horák, Josh Kestner, Pavel Kousal a Aaron Irving oslavujú gól SpartyRoman Horák, Josh Kestner, Pavel Kousal a Aaron Irving oslavujú gól Sparty Zdroj: Profimedia

TŘINEC - Rekordne dlhými nájazdmi vyvrcholil šláger 28. kola českej hokejovej extraligy medzi Třincom a Spartou. O výhre Pražanov 2:1 rozhodol až v sedemnástej sérii Roman Horák.

V deviatom a štrnástom kole preukázali pevné nervy jeho spoluhráči Pavel Kousal a Vladimír Sobotka, ktorí premenili nájazd v situácii, keď museli skórovať. Horák novinárom povedal, že mu na lavičke napadlo netradičné zakončenie po vzore bývalého slovenského hokejistu Mariána Hossu.

"Bolo to dlhé, ťažké hlavne pre gólmanov. Ani pre nás strelcov to ale nie je ľahké. Máte jednu alebo dve veci, čo robíte. Tretíkrát alebo štvrtýkrát vymýšľate občas kraviny. Ale vyšlo mi to," uviedol Horák, ktorý v prvej sérii uspel s bekhendovou kľučkou medzi betónmi.

V siedmom kole sa nepresadil, ale v sedemnástom rozhodol takzvaným ruským blafákom - napriahol medzi kruhmi a bombou pod hornú tyč ukončil hokejový maratón.

Inšpiroval ho Marián Hossa

Horák priznal, že na lavičke rozmýšľal, čo špeciálne môže vymyslieť a vybavilo sa mu riešenie bývalého slovenského hokejistu Hossu.

"Na konci som nevedel, čo robiť. Videl som, že všetci skúšali blafáky, ktoré nevyšli. Na striedačke som rozmýšľal a pamätám si, že Marián Hossa z toho dával veľa gólov. Skúsil som vystreliť a trafil som to," priblížil.

Třinecký brankár Ondřej Kacetl doplnil, že sa takýto typ zakončenia zle číta. "Ten golfák je vždy buď, alebo. Rátate so všetkým možným, že trafí medzi nohy, alebo golfák len naznačí a urobí kľučku. Keď trafí takto pod veko, je to ťažké," povedal Kacetl.

"Navyše, viem, čo tí chlapci robia jeden dva nájazdy, ale potom sa už vymýšľajú rôzne veci. Je to o trpezlivosti a porazili nás špeciálnym golfákom," doplnil.

Třinec so Spartou vytvorili nový extraligový rekord - doteraz najdlhší rozstrel trval v základnej časti trinásť kôl a v play-off pätnásť.

Bolo to strašne dlhé

"Bolo to strašne dlhé. Dúfam, že to tréner nepočuje, ale hovoril som si, či už nevyrovnávame a nech sa to skončí," prezradil brankár Sparty Jakub Kovář. "Už máte v hlave, že sadnete do autobusu a idete domov. Treba to udržať. Hráme proti Třincu, to sú výborní hokejisti. Pre mňa je výzva sa s nimi porovnať a zastaviť ich. Ale toľko sérií, to je už fakt veľa," doplnil.

Kovář inkasoval v rozstrele len trikrát. Dvakrát ale z hokejok mladých hráčov - Oskara Haasa a Petra Sikoru. Práve ich góly mohli byť víťazné.

"Myslím, že to bolo na oboch striedačkách, že sa vám v tejto fáze stane, že niektorí hráči už nechcú ísť. To je normálne. Zrazu Třinec vytiahol z rukáva dvoch mladých hráčov, čo sa mu vyplatilo. Aj keď druhýkrát sa Kovy už od mladých nenechal nachytať. Je to pekné. Môžu si skúsiť, čo vedia," povedal tréner Sparty Pavel Gross.

Horákovo zakončenie chápal. "Ľad už potom tiež nie je najlepší a v jednoduchosti je možno sila. Ja im do toho nekecám, sám som to nikdy nechcel chodiť," dodal.

Viac o téme: Marián Hossa HC Sparta Praha HC Oceláři Třinec Roman Horak
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/telhcz
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy