Česi sú po zisku bronzu od šťastia celí bez seba: Moment, na ktorý nikdy nezabudnem

Českí hokejisti do 20 rokov sa tešia po zisku bronzuČeskí hokejisti do 20 rokov sa tešia po zisku bronzu Zdroj: SITA/AP/Bjorn Larsson Rosvall/TT News Agency

GÖTEBORG - Hokejisti Česka vybojovali bronzové medaily na MS hráčov do 20 rokov vo Švédsku. V piatkovom zápase o konečné 3. miesto zvíťazili nad Fínskom 8:5, hoci v stretnutí prehrávali 2:5.

Ondřej Becher, strelec hetriku: "Verili sme si celý zápas. V tretej tretine sme videli, že Fínsko už len bráni, že sa nesnaží ísť vôbec do útoku a toho sme využili. Dali sme góly rýchlo po sebe a som veľmi rád, že to vyšlo. Nikdy na tento večer nezabudnem. Dať hattrick v zápase o bronz a vyhrať ho… Bol to posledný zápas mojej mládežníckej reprezentačnej kariéry a som veľmi rád, že to skončilo takto. Strašne veľa si toho všetci vážime. Je to niečo neskutočné, nikdy na to nezabudnem."

Jakub Vondraš: "Nebol som nervózny, snažil som sa zostať pozitívny a sústrediť sa na to, aby som podal čo najlepší výkon. Tréner mi povedal, nech idem, tak som sa pripravil a jednoducho išiel. Nebol to jednoduchý zápas. Stále som veril, že to zvládneme. Určite si to užijeme, bude šampaňo. Skrátka sa to musí osláviť."

 

Viac o téme: Česko Fínsko MS v hokeji do 20 rokov Ondřej Becher Jakub Vondraš
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy