VIDEO Totálny výpadok v tretej tretine! Mladé Slovenky prišli o sľubný výsledok proti favoritovi

Američanky oslavujú gól v zápase so SlovenskomAmeričanky oslavujú gól v zápase so Slovenskom Zdroj: IIHF

ZUG - Slovenské hokejistky prehrali s Američankami 1:7 vo svojom úvodnom zápase na MS hráčok do 18 rokov vo švajčiarskom Zugu.

S favoritom zápasu i celého turnaja dlho držali krok, no po nevydarenej tretej tretine, v ktorej šesťkrát inkasovali, napokon prehrali rozdielom triedy. Slovenky odohrajú nasledujúci zápas v pondelok od 16.00 h proti Švédkam.

Američanky mali od úvodu viac z hry a o ich prevahe svedčí aj 21 striel v prvej tretine. Slovenky v úvodnej časti vzdorovali favoritkám a v 6. minúte ich v závere oslabenia poslala do vedenia Alica Juríková.

Napokon to však bol jediný gól slovenského tímu. Američanky si v druhej tretine vytvorili tlak, no vyťažili z neho iba vyrovnávajúci gól z hokejky Averillovej. Zámorský tím v tretej tretine prejavil svoju prevahu aj do zmeny skóre a šiestimi gólmi rozhodol o presvedčivom víťazstve.

MS hráčok do 18 rokov, B-skupina:

USA – Slovensko 7:1 (0:1, 1:0, 6:0)
Góly: 29. Averillová (Distadová, Senecalová), 41. Scannellová (Thomasová, Dimatosová), 42. St. Martinová (Mc Gatheyová), 42. Averillová (Distadová, Boyleová), 43. Petrieová (Dimatosová, Dwyerová), 45. Thomasová (Scannellová), 50. McGatheyová (St. Martinová, Derrenbacherová) - 6. Juríková (Komlošová). Rozhodovai: Henrikssonová (Švéd.), Ketonenová (Fín.) – Frohaugová (Nór.), Vichová (Švaj.), vylúčené: 1:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1,  

Zostava SR: Debnárová (43. Sumegová) – Krákorová, Tomaštíková, S. Halušková, Mateičková, Tischlerová, Masláková, Kostková, Nogová – Paulínyová, Tóthová, Blichová – Lacková, Beňáková, Lopušanová – Lačná, Komloš, Juríková – Feníková, Taricsová, Karkošková

Hlas (zdroj: hockeyslovakia.sk):

Gabriela Sabolová, trénerka SR: "Mali sme rozprávkový vstup do zápasu. Alica Juríková skórovala v oslabení a strelila premiérový gól v reprezentácii. Následne sme hrali dobre v defenzíve. Američanky síce vyprodukovali veľa striel, ale nevytvárali si mnoho vyložených príležitostí.

Naša brankárka Lívia Debnárová taktiež zachytala veľmi dobre, čím nás držala v hre až do začiatku tretej tretiny. V druhej tretine sme však v niektorých momentoch nestíhali, z čoho vyplynuli fauly a narušilo nám to aj koncept striedaní či tempo hry. To nás napokon dobehlo v tretej tretine.

Slovenské hokejistky do 18 Galéria fotiek (5) Zdroj: IIHF

O vstupe do záverečného dejstva sme mali presne opačné predstavy. Chceli sme sa dostať späť do tempa, točiť štyri formácie, aby sme stíhali súperkám. Hneď v prvom striedaní sme inkasovali a potom Američankám padal jeden gól za druhým. Zajtra nás čakajú Švédky, s ktorými sme v tejto sezóne hrali už dvakrát.

Vieme, že sú rýchle, silné s pukom na hokejkách aj v osobných súbojoch. Preto budeme musieť v prvom rade poctivo plniť defenzívne činnosti. V útoku potrebujeme hrať jednoducho, neváhať so streľbou a tlačiť sa do zakončenia za gólom."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Slovensko 18 USA 18 MS v hokeji žien do 18 rokov Nela Lopu
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Joj Šport
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy