Shiffrinová reaguje na zranenie Vlhovej: Zimomriavkový odkaz Petre a ubolenému Slovensku!

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová počas verejného žrebovania čísel na preteky slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v lyžiarskom stredisku Jasná v Demänovskej doline. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová počas verejného žrebovania čísel na preteky slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v lyžiarskom stredisku Jasná v Demänovskej doline. Zdroj: SITA/Martin Medňanský

JASNÁ - Bez Petry Vlhovej, ale vo veľkom napätí a s úžasnou atmosférou. Také bolo druhé kolo obrovského slalomu v Jasnej.

Z víťazstva sa radovala Švédka Sara Hectorová, ktorá o viac ako sekundu predbehla Mikaelu Shiffrinovú. Tretia pod Chopkom finišovala Alice Robinsonová z Nového Zélandu.

Elitné lyžiarky si to rozdali v skutočne zaujímavých pretekoch a nakoniec sa z víťazstva radovala švédska pretekárka, ktorá si okamžite zaľúbila celé stredisko. Až za ňou finišovala veľká favoritka z USA. Tá po striebornej priečke v obráku nebola vôbec sklamaná, práve naopak.

"Môžem povedať, že to dnes nebolo jednoduché, ale užívala som si to. Na tomto type snehu bolo potrebné zvoliť dobrú výbavu, cítiť sa pohodlne a sebavedomo. Som šťastná z mojich jázd," začala rozhovor s novinármi sympatická Američanka. Napriek mierne pochmúrnej atmosfére nešetrila úsmevom a sršala radosťou.

Napriek tomu, že dnes nestála na najvyššom stupienku a nepridala tak 95. triumf vo Svetovom pohári, bola so svojim výkonom nesmierne spokojná. Vraj to bolo jej najlepšie lyžovanie.

Mikaela Shiffrinová Galéria fotiek (16) Usmiata Mikaela Shiffrinová po obrovskom slalome v Jasnej Zdroj: SITA/AP/Giovanni Maria Pizzato

"V druhom kole som na to mimoriadne tlačila, predviedla som svoje najlepšie lyžovanie a bola som šťastná, že som prišla do cieľa. Urobila som to najlepšie, čo som vedela, takže som spokojná. Sara (Hectorová) bola dnes nedotknuteľná. Bolo úžasné sledovať jej lyžovanie, predviedla naozaj skvelú šou," zhodnotila Shiffrinová a veľmi peknými slovami počastovala víťazku Hectorovú.

Podľa jej slov druhé kolo nebolo jednoduchšie, aj keď v ňom vypadla iba jedna pretekárka: "Bolo to… Možno nie ľahšie, podmienky boli stále náročné. Bolo viac priestoru medzi bránkami a viaceré pretekárky sa mohli cítiť lepšie. Nakoniec ale bolo treba ukázať dobrý výkon a veľké sebavedomie."

Nezabudla ani na Petru Vlhovú

Shiffrinová si nesmierne užila úvodné preteky víkendu a fanúšikovia v Jasnej jej to patrične vrátili. Obrovskými potleskami ju vítali vždy, keď im na tribúnu poslala úsmev alebo pozdrav.

"Boli úžasní. Bolo ich tu veľmi veľa a je veľká škoda, že Petra nemohla byť súčasťou druhého kola. Držím jej palce, aby bola v poriadku a nebolo to nič vážne," pochválila slovenských divákov a pridala aj obavy o domácu pretekárku. 

Petra Vlhová a Mikaela Galéria fotiek (16) Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová počas prehliadky trate pred 1. kolom obrovského slalomu Zdroj: Audi FIS Svetový pohár Jasná 2024

"V prvom rade, pre ľudí je dôležité, aby nešírili klebety a počkali si na oficiálne vyjadrenia. Zažila som to s Aleksandrom (Kildem, priateľ Shiffrinovej, pozn. red.) a je ťažké vidieť, čo dokážu písať. Hlavné je, aby jej poslali silu a dúfali, aby to nebolo nič vážne," dodala Shiffrinová ešte predtým, ako sa slovenská verejnosť dozvedela, že Vlhová predčasne ukončila kvôli zraneniu prebiehajúcu sezónu.

Týmito slovami zároveň potvrdila, že je človek s veľkým Č a aj napriek akejkoľvek rivalite s Vlhovou, sa dokáže vcítiť do jej kože. Na Petru nezabudla ani na večernom losovaní slalomových čísel. "Počula som, čo sa jej stalo. Držím jej palce a dúfam, že ju čoskoro uvidíme opäť na zjazdovke," dodala k zraneniu Vlhovej v sobotu večer pred stovkami divákov. 

Na snímke americká lyžiarka Galéria fotiek (16) Mikaela Shiffrinová počas 2. kola obrovského slalomu Zdroj: TASR/Martin Baumann

Američanka nezabudla ani na stredisko a pri otázke, či bol toto highlight obrákovej sezóny, bola jej odpoveď relatívne jasná: "Bolo to cool a úžasné, som veľmi šťastná. Veľmi dobre sa mi dnes lyžovalo. Je to potešenie pretekať v Jasnej."

Zaslúžený úspech v podobe druhého miesta však musí okamžite zahodiť za hlavu. V nedeľu je nový deň a nové preteky - slalom. V ňom sa Shiffrinová predstaví s číslom päť.

"Teším sa na zajtrajší slalom. Dúfam, že atmosféra bude rovnaká ako dnes," zakončila rozhovor, ako inak, s úsmevom na perách.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Jasná Svetový pohár Svetový pohár v Jasnej

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy