Olympijský šampión dáva zbohom kariére: Nie som človek, ktorý túži iba doháňať čísla

Na archívnej snímke zo 7. augusta 2016 austrálsky plavec Mack Horton pózuje na pódiu po zisku zlatej olympijskej medaily v pretekoch na 400 m voľný spôsob na OH v Riu de JaneiroNa archívnej snímke zo 7. augusta 2016 austrálsky plavec Mack Horton pózuje na pódiu po zisku zlatej olympijskej medaily v pretekoch na 400 m voľný spôsob na OH v Riu de Janeiro Zdroj: TASR/AP/Michael Sohn

SYDNEY - Austrálsky plavec Mack Horton oznámil koniec svojej profesionálnej športovej kariéry. Medzi jeho najväčšie úspechy patrí zisk zlatej medaily na 400 m voľný spôsob na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

"Veľmi som chcel plávať na OH v Paríži, ale už tam nebol hlad po víťazstve. Vždy chcem odovzdať všetko a nie som človek, ktorý túži iba doháňať čísla. Myslím, že toto je ten správny čas oznámiť koniec. Bolo mi cťou reprezentovať Austráliu," stojí v Hortonovom vyhlásení, ktoré uverejnila Austrálska plavecká federácia.

Dvadsaťsedemročný Horton získal na OH v Tokiu bronz v štafete na 4x200 m voľný spôsob. Na MS 2019 v Kórejskej republike protestoval proti čínskemu plavcovi Sun Jangovi a odmietol sa k nemu pridať na pódiu.

Číňan sa zúčastnil na súťaži aj napriek tomu, že proti nemu Športový arbitrážny súd viedol konanie pre manipuláciu s dopingovými vzorkami. Za prehrešok dostal neskôr štvorročný zákaz činnosti, pripomenula agentúra DPA.

Viac o téme: Mack Horton
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy