Spoluhráči Šimona Nemca i ďalší hráči NHL: Hokejom otriasa odporný sexuálny škandál

Center New Jersey Michael McLeod oslavuje gólCenter New Jersey Michael McLeod oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

NEW YORK - Piati hokejisti z kanadskej juniorskej reprezentácie z roku 2018 požiadali v posledných dňoch o uvoľnenie vo svojich kluboch. Podľa zámorských médií to súvisí s vyšetrovaním sexuálneho škandálu z vtedajších majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov.

Všetci údajne dostali výzvu, aby sa prihlásili polícii v Ontáriu, kde ich čaká obvinenie zo sexuálneho napadnutia. Voľno si vzali Michael McLeod a Cal Foote z New Jersey Devils, Carter Hart z Philadelphie, Dillon Dube z Calgary a ďalší niekdajší hráč NHL Alex Formenton, ktorý momentálne pôsobil vo Švajčiarsku v tíme Ambri-Piotta.

Zástupcovia klubov v minulých dňoch uvoľnenie svojich hráčov na neurčito bližšie nekomentovali. Podľa Philadelphie a Ambri-Piotta stáli za odchodmi hokejistov osobné dôvody, Calgary sa odkázalo na duševné zdravie a New Jersey sa nevyjadrilo vôbec.

Polícia v ontárijskom Londýne sa prípadom zaoberá od roku 2022, keď vyšlo najavo, že sa kanadský hokejový zväz dohodol na mimosúdnom vyrovnaní so ženou, ktorá tvrdila, že ju na oficiálnom podujatí osem členov reprezentácie do 20 rokov z majstrovstiev sveta 2018 sexuálne napadlo v hotelovej izbe.

Organizácia Hockey Canada si za svoj prístup k prípadu vyslúžila ostrú kritiku a federálna vláda následne zväzu zastavila finančnú podporu. Spoluprácu s organizáciou prerušili aj niektorí sponzori. Kvôli afére rezignovalo celé vedenie zväzu.

Viac o téme: Alex Formenton Carter Hart Michael McLeod Dillon Dube Kanada 20 Cal Foote
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy