V netradičnom termíne a bez mnohých hviezd: Štartujú MS v plaveckých športoch

Adam PeatyAdam Peaty Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

DOHA - Netradične v olympijskom roku sa po úpravách kalendára kvôli koronavírusu uskutočnia majstrovstvá sveta v plaveckých športoch v Dohe.

Šampionát sa začne v piatok a vynechá ho množstvo plaveckých hviezd, ktoré dali prednosť príprave na olympijské hry v Paríži. Naopak, v britskom tíme sa po dlhých absenciách vracajú skokan do vody Tom Daley a plavec Adam Peaty. 

V austrálskej výprave chýbajú olympijské víťazky Ariarne Titmusová a Mollie O'Callaghanová alebo obhajca titulu na 100 metrov voľný spôsob Kyle Chalmers. Na štarte nebude ani majiteľka 21 svetových titulov Američanka Katie Ledecká alebo jej krajan Caeleb Dressel.

Sledovaný bude návrat Peatyho, ktorý sa na svetovom šampionáte predstaví prvýkrát od roku 2019. O MS 2022 ho pripravilo zranenie chodidla, vlani nepretekal, pretože prerušil kariéru, aby vyriešil svoje psychické problémy. Dlhú pauzu mal aj trojnásobný majster sveta v skokoch do vody Daley, ktorý sa odmlčal po zisku olympijského zlata v Tokiu 2021. Vrátil sa koncom minulého roka na pretekoch v Británii.

Majstrovstvá sveta v plaveckých športoch sa začnú skokmi do vody a synchronizovaným plávaním. Od 3. do 8. februára budú pretekať diaľkoví plavci, v nedeľu 4. februára sa rozohrá turnaj vo vodnom póle. Preteky v bazénovom plávaní potrvajú od 11. do 18. februára. V druhom týždni šampionátu sa bude súťažiť aj v extrémnych skokoch do vody.

Viac o téme: Tom Daley Katie Ledecká Adam Peaty MS v plaveckých športoch Ariarne Titmusová Mollie O'Callaghanová Kyle Chalmers
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy