FOTO Nekresťanské peniaze: Tenisky Michaela Jordana predali za rekordnú sumu

Michael JordanMichael Jordan Zdroj: SITA

NEW YORK - Šesť rôznych tenisiek, v ktorých hrával v NBA americký basketbalista Michael Jordan, sa v piatok na aukcii spoločnosti Sotheby's predalo za 8 miliónov dolárov.

Je to nový rekord týkajúci sa predaja použitých tenisiek. Pochádzajú z kolekcie Dynasty a každú z nich nosil Jordan počas majstrovských sezón v rokoch 1991, 1992, 1993, 1996, 1997 a 1998.

Súčasťou predaja bola aj sada podpísaných limitovaných fotografií od fotografa Billa Smitha, ktoré zobrazujú Jordana po finále NBA v rokoch 1992, 1993, 1996 a 1998, pričom titul oslavoval iba v jednej teniske. Podľa Sotheby's ide o druhý najdrahší kus suvenírov od Jordana, ktoré sa kedy predali. Američan predtým vlastnil rekord za predaj najdrahšieho páru tenisiek. Vydražili sa vlani v apríli za 2,2 milióna dolárov.

Jordan je šesťnásobný šampión NBA s Chicagom Bulls, na konte má aj šesť ocenení pre najužitočnejšieho hráča finále a päť pre najužitočnejšieho hráča ligy. Pred prvým finálovým víťazstvom v roku 1991 ho dlhoročný riaditeľ pre styk s verejnosťou klubu Tim Hallam požiadal, aby mu daroval jednu z jeho použitých tenisiek Air Jordan.

V tejto tradícii pokračovali z poverčivosti počas celého nasledujúceho desaťročia. Šesť tenisiek medzičasom získal iný zberateľ, práve tie sa v piatok vydražili.

Viac o téme: NBA Michael Jordan
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Son Haberler X
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy