Príde o zvyšok sezóny aj o olympiádu: Hviezdu NBA čaká dlhočizná prestávka od športu

Hviezda Chicaga Bulls Zach LaVine Hviezda Chicaga Bulls Zach LaVine Zdroj: SITA/AP/Eric Gay

CHICAGO - Hviezda Chicaga Bulls Zach LaVine už do tejto sezóny NBA nezasiahne. Dvadsaťosemročný basketbalista sa budúci týždeň podrobí operácii, ktorá má vyriešiť jeho dlhodobé problémy s pravou nohou.

Potom bude podľa klubového vyhlásenia mimo hry až šesť mesiacov. Asi preto nebude k dispozícii ani americkému tímu pre olympijské hry v Paríži. V roku 2021 v Tokiu pomohol LaVine basketbalistom USA k zlatu.

"Dospel k rozhodnutiu, ktoré je pre jeho zdravie asi najlepšie," povedal tréner Chicaga Billy Donovan. "Mám pocit, že urobil maximum, aby mohol hrať. Noha ho stále trápila a nemohol hrať, ako je zvyknutý. Myslím, že to pre neho bolo naozaj frustrujúce a ťažké," dodal kouč.

LaVine prišiel kvôli zápalu v nohe o 17 zápasov, kým sa vrátil na ihrisko v úvode roka. V zápase proti Torontu 18. januára si ale poranil pravý členok, ktorý už je podľa Donovana v poriadku, ale problémy s nohou sa nelepšia.

V Chicagu pôsobí LaVine od roku 2017, kedy prišiel z Minnesoty. Predvlani podpísal s Bulls päťročnú zmluvu na 215 miliónov dolárov.

Bulls sú s bilanciou 23 víťazstiev a 27 porážok ôsmi vo Východnej konferencii.

Viac o téme: NBA Chicago Bulls Zach LaVine
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy