Vypýtal si večeru a má ju mať: Slafkovského slová nezostali bez povšimnutia

Juraj Slafkovský (Montreal) a Tom Wilson (Washington) v súboji pri mantineliJuraj Slafkovský (Montreal) a Tom Wilson (Washington) v súboji pri mantineli Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

WASHINGTON - Včerajší zápas NHL medzi Washingtonom a Montrealom mal výraznú slovenskú stopu.

V najlepšom svetle sa ukázal najmä Juraj Slafkovský, ktorý v stretnutí proti Martinovi Fehérvárymu strelil dva góly. Takýto počin sa mu podaril vôbec prvýkrát v zámorskej kariére. Navyše, Slováci nekraľovali len na ľade, ale aj v hľadisku.

Cestu do Capital One Areny si našla aj "špeciálna návšteva". Zápas sledovali zamestanci slovenského veľvyslanectva v USA. Dvojgólový koncert útočníka z Košíc si prišlo pozrieť osem slovenských fanúšikov.

Zápasu sa mala zúčastniť aj najvyššia hlava konzulátu vo Washingtone - veľvyslanec Slovenska v Spojených štátoch Radovan Javorčík, avšak jeho plány zahatal koronavírus. "Mal som tam byť. S Jurajom sme komunikovali cez Petra Bondru a on našu ponuku prijal. Ale cez víkend som mal pozitívny test na COVID-19, takže som zostal zaseknutý doma," priznal Javorčík pre kanadské periodikum La Presse.

On sám je veľký fanúšik hokeja a na zápas sa veľmi tešil. Vidieť Juraja Slafkovského naživo je pre slovenských priaznivcov veľká vec a uvedomuje si to aj veľvyslanec, ktorý pôsobí za oceánom od roku 2021.

Juraj Slafkovský (Montreal) oslavuje Galéria fotiek (2) Juraj Slafkovský oslavuje jeden z dvoch gólov v sieti Washingtonu Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

"Náš hokej prešiel po generácii Mariána Gáboríka a Žigmunda Pálffyho obdobím neistoty. Bola tam prázdnota. Takže vidieť 17-ročného chlapa prísť na olympiádu a strieľať góly, to nám dalo impulz," priznal Javorčík s tým, že Slafkovský sa u nás doma pomaly stáva "modlou mladých Slovákov".

Urastený ofenzívny hráč je podľa neho jedným z troch najznámejších športovcov v krajine. K nemu zaradil Petru Vlhovú a Mareka Hamšíka. Jednotka draftu po olympijskom úspechu ovládla záujem slovenských fanúšikov a napriek tomu, že má stále len 19 rokov, zvláda náročný hokejový život v najlepšej lige sveta veľmi dobre.

"Z krajiny odišiel veľmi mladý, aby mohol žiť svoj sen. Je to krásny príbeh o vytrvalosti a jeho rodina priniesla veľa obetí. Je inšpiráciou pre mladých ľudí, rozžiari našu vlajku a má milú osobnosť," uviedol pekné slová na adresu Slafkovského Javorčík.

Večera? Oboch ich pozývam

Aj keď mu spomínaný duel slovenských hokejistov v NHL unikol, pozápasové rozhovory si pozorne prečítal a videl, že Slafkovský očakáva večeru. "Verím, že ma pozvú. A ak nie, Martin Fehérváry ma určite zoberie. Mám teda dve možnosti," povedal s úsmevom novinárom útočník Canadiens.

Veľvyslanec sa nedal zahanbiť a okamžite reagoval: "Videl som Jurajov komentár, že dúfa v pozvanie na večeru odo mňa alebo od Martina (Fehérváryho). Obaja sú určite pozvaní!"

Viac o téme: Montreal Canadiens Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy