VIDEO Craig Ramsay sa predviedol ako starý lišiak: Nikdy predtým som to neurobil!

Na snímke uprostred tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig RamsayNa snímke uprostred tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Slovenská hokejová reprezentácia si počas dvojzápasu vo Zvolene dvakrát poradila s výberom Nemecka (5:2 a 4:3 po predĺžení).

Mladý tím si vyslúžil pochvalu aj od hlavného trénera Craiga Ramsayho, ktorého tešilo, že národné mužstvo objavilo ďalších potenciálnych hráčov smerom k blížiacim sa MS v Prahe a Ostrave.

VIDEO: Tréner Craig Ramsay hodnotí druhé vystúpenie Slovákov proti Nemecku

Slovenský tím zdolal Nemcov v príprave na svetový šampionát v Česku už tretíkrát. Novembrové víťazstvo z Nemeckého pohára (2:1) si pamätá až 13 hráčov.

Víťaznému gólu v druhom stretnutí predchádzal nečakaný ťah Craiga Ramsayho. Slováci nastupovali do predĺženia s predelenou presilovou hrou. Od úvodného vhadzovania v stredovom kruhu stiahol kanadský kouč brankára Samuela Hlavaja a na ľad poslal korčuliara navyše. Risk sa vyplatil a po 39 sekundách rozhodol o víťazstve slovenského výberu úspešnou dorážkou útočník Oliver Okuliar.

"Samozrejme, že sme riskovali, keď sme stiahli brankára, ale viete, je to skvelá príležitosť urobiť niečo také. Nikdy predtým som to vlastne neurobil," vysvetlil Ramsay svoj neortodoxný ťah, ktorý sa ukázal ako efektívny.

Debutant si pozvánku musel dvakrát overiť

Pod Pustým hradom zaujali kanadského trénera aj piati nováčikovia. "Sme spokojní a myslím, že je to naozaj úžasné. Videli sme opäť niekoľko nových hráčov a hrali výborne. Kolenič, ktorému sme ráno telefonovali, aby prišiel do národného tímu, večer hral a hral veľmi dobre," pochválil 72-ročný Kanaďan jedného z piatich debutantov Jakuba Koleniča.

Útočník HKM Zvolen nahradil v zostave zraneného Viliama Čacha. "Je to krásny pocit, ešte si to úplne neuvedomujem. Celé sa to zbehlo veľmi rýchlo. Zažiť víťaznú premiéru doma, to je o to krajšie," uviedol 22-ročný krídelník po premiére v národnom tíme.

Zľava Jakub Kolenič (Slovensko) Galéria fotiek (19) Jakub Kolenič počas reprezentačného debutu v zápase proti Nemecku Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Rodený Zvolenčan si v minulosti zahral na juniorskom svetovom šampionáte, no pozvánke do "áčka" po telefonáte asistenta trénera Petra Frühaufa najskôr neveril: "Volal mi, že o 20 minút mám byť na štadióne, potom v aute som mu volal druhýkrát, či je to naozaj pravda. Začal som si to uvedomovať o čo ide, no on ma upokojil a potvrdil mi, že je to tak."

Stretnutie v rodnom meste si užili traja zvolenskí odchovanci, okrem Koleniča aj obrancovia Dávid Mudrák a Michal Ivan. Ten bol najskúsenejší hráč výberu a tím viedol ako kapitán.

"V oboch zápasoch boli fanúšikovia skvelí, za čo im patrí nesmierna vďaka. Ja som si to veľmi užil, po pár rokoch opäť doma, tešil som sa na to. Verím, že sa ľuďom hokej páčil a vrátili sme im to, že nás prišli podporiť," povedal Ivan, ktorý si naposledy vo Zvolene zahral počas sezóny 2020/21, keď Zvolenčania získali majstrovský titul. Odvtedy už tretiu sezóne oblieka dres českého Liberca.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 19

Viac o téme: Slovensko Michal Ivan Craig Ramsay Jakub Kolenič
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Ján Krošlák
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy